У Києві Окружний суд прийняв резонансне рішення стосовно всиновлення в Україні

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і недійсним пункт наказу Міністерства охорони здоров’я, згідно з яким ВІЛ-позитивні люди не мали права всиновлювати дітей.

Перелік МОЗ діяв з 2008 року, а справа про скасування дискримінаційної норми перебувала на розгляді суду більше року. У суді адвокат Віталій Матвєєв представляв інтереси одеситки, яка намагалася взяти під опіку 12-річного хлопчика. Вона отримала відмову на підставі наявності вірусу в її організмі.

Альбіна довгий час підтримувала сім’ю хлопчика, мати якого мала онкологічне захворювання, як волонтер. Коли мати померла, одеситка подала документи на опіку, але хлопчика відправили до інтернату, а після цього у прийомну сім’ю.

На даний час рішення суду ще не набрало законної сили, тож у Міністерстві охорони здоров’я є 30 днів на його оскарження. Проте правозахисники впевнені, що здобули перемогу, і заявляють, що якщо ВІЛ-позитивним батькам дозволять брати опіку над дітьми, вони зможуть усиновляти і малюків, які мають ту ж інфекцію. А таких дітей в Україні близько тисячі, і шансів на усиновлення в звичайних сім’ях у них дуже мало.

Раніше «Столичний регіон» писав про 18 квартир, які столична влада державним коштом придбає для дітей-сиріт.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також