У Києві мера закликали розібратися з платними послугами з повірки лічильників тепла і води для населення

Кияни продовжують скаржитися на те, що постачальники комунальних послуг схиляють їх як споживачів за власний рахунок проводити повірку лічильників теплової енергії та води. Деякі споживачі змушені платити до 1600 гривень за повірку приладів обліку в квартирі.

Увага столичного градоначальника звертають на незаконність такої діяльності «Київводоканалу» і КП «Київтеплоенерго». Зокрема, депутат Юрій Зубко у депутатському зверненні закликав мера Києва Віталія Кличка з’ясувати, на якій підставі столичні комунальні підприємства, які є постачальниками комунальних послуг, не виконують вимоги законодавства щодо безкоштовної повірки лічильників обліку тепла і води.

Депутат повідомляє, що до нього регулярно надходять скарги киян на те, що постачальники комунальних послуг зобов’язують споживачів за власний рахунок проводити повірку лічильників теплової енергії та води. Тоді як законом «Про метрологічну діяльність» передбачено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування. На додаток такий обов’язок була неодноразово підтверджена судовою практикою.

«Однак, як відзначають громадяни, на сьогоднішній день постачальники відповідних комунальних послуг відмовляються проводити періодичну повірку засобів обліку в установленому порядку і схиляють громадян проводити таку перевірку за власний рахунок. При цьому вартість повірки одного лічильника становить близько 400 гривень», – йдеться в тексті звернення.

Оскільки в деяких квартирах таких лічильників може бути і чотири, повірка обертається сумою близько 1600 гривень. На додаток, коли в результаті перевірки буде виявлено несправність приладу, це тягне додаткові витрати для громадян на придбання нових і їх установку.

«Столичний регіон» раніше повідомляв про перевірку хостелів у столиці та її результати.

Коментарі

  Avatar for Прудникова Александра

  громадянин

  Чи є квартирні лічильники води законодавчо регульованими ЗВТ? Пояснення:
  1. Кожен будинок на вході обладнаний ЗАГАЛЬНИМ лічильником води, який розташований на межі балансової та технічної відповідальності СТОРІН і є законодавчо регульованим. Всі лічильники ПІСЛЯ нього є розподільчими, а не законодавчо регульованими.
  2. Тариф вже багато років містить 3% ДОДАТКОВОЇ платні за обслуговування (в т.ч. повірку, ремонт та заміну лічильників) і цього ніхто не відміняв. За ці роки (мінімум 10) виробники (постачальники) послуг вже накопичили (або вкрали) і продовжують накопичувати достатню кількість грошей для того аби не “турбувати” людей.
  Хтось (держава) же повинен швидко зупинити цей пограбунок!

Залиште коментар

Читайте також