У Києві відкрилася виставка друкованої графіки

4 вересня в галереї «Біле Світло» відбулося урочисте відкриття виставки «Intaglio», яка триватиме до 3 жовтня

Виставка є продовженням однойменної міжнародної Трієнале малих форм друкованої графіки, що проводилася в цьому році.

Відкриття «Intaglio» супроводжувалося нагородженням переможців Трієнале – врученням грошових призів, почесних медалей, грамот і каталогів з фото робіт учасників. Вступне слово сказали директорка галереї Тамара Янович, директор Трієнале Олександр Янович і голова оргкомітету конкурсу Олег Денисенко, який до того ж є автором почесних медалей, відлитих з срібла. На відкритті були присутні відомі українські та зарубіжні художники-графіки; для отримання нагород до Києва приїхали переможець Трієнале Кароль Фелікс зі Словаччини та володар другої премії Лев Алімов з Білорусі.

Гравюри здавна використовувалися ювелірами для прикраси металевих виробів, в тому числі обладунків, музичних інструментів і релігійних предметів. Інталіо – техніка глибокого друку гравюр – була створена для репродукування зображень в книгах, в ті часи майже безцінних. Це була найстійкіша техніка після ксилографії, яка могла, на відміну від першої, передати поступові світлотіньові переходи. Від майстра залежало, який з методів вибрати: «сухий» – наприклад, суху голку, або «травлення» кислотою – наприклад, офорт.

Експозиція в галереї «Біле Світло» буде діяти протягом усього вересня. Відвідувачі можуть побачити десятки робіт учасників Трієнале, а в другому залі галереї працює міні-музей історії глибокого друку, де виставлені старовинні естампи XVII-XX століть, і приналежності, якими користуються художники для створення своїх шедеврів – інструменти для виготовлення пластин для друку, самі пластини і офортний верстат.

До цієї виставки було надруковано обмежена кількість каталогів з 100 роботами майстрів, які взяли участь в Трієнале. Відвідувачі можуть придбати каталоги в галереї за адресою: м Київ, вул. Пушкінська 21а.

Розклад роботи галереї: вівт-нд – 11: 00-19: 00; пн – вихідний.

Вхід вільний.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також