Обережно! Телебачення провокує насилля

Міжнародні дослідження підтверджують: психологічні наслідки демонстрації сцен насилля на екрані та концентрації на негативі призводять до трагічних наслідків для суспільства.

Чому телевізійники, зокрема телеканал «1+1», вдаються до акцентування на негативній інформації? Людська психологія в першу чергу реагує на негативні емоційні подразники та загрози. Тому легше привернути та утримати увагу негативними сюжетами.

Для утримання уваги глядачів телевізійники свідомо підтримують стан істерії. Заради рейтингів програми новин деякими каналами упереджено формуються з негативних сюжетів. Більше того, «тележурналістів» спеціально націлюють на те, щоб знайти, або ще гірше сфабрикувати скандальний негативний сюжет.

Аналітики проаналізували новинні сюжети вечірнього пройм-тайм телеканалу «1+1» і виявили, що негативні, деструктивні, провокуючі агресію сюжети становлять 60-80% ефірного часу.

Таким чином з дня в день, з року в рік людей доводять до депресивного емоційного стану, а в певної категорії людей викликають лють та агресію, що призводять до правопорушень і насилля.

Кандидат психологічних наук Олена Тульчинська так коментує ситуацію:  «У гонитві за рейтингами деякі журналісти й телеканали свідомо створюють ситуації цькування та провокацій.

Але керівництво телеканалів добре розуміє,що негатив треба давати дозовано, щоб глядачі не перевтомилися. Розберемося, як це робиться. Наприклад, телеканал «1+1» показує негативні новини, а наприкінці обов’язково дається позитивний сюжет, наприклад, із зоопарку. Або щотижневі аналітичні програми нищать яку-небудь людину, формуючи уявлення про життя у стилі «все погано», а потім на тому ж каналі виходить прекрасна світла програма «Голос» або «Танці з зірками». І глядачі підсідають на емоційну голку – спочатку нищівний для психіки негатив, а потім обезболювання розважальним позитивом. Телевізійники свідомо підсадили людей на агресію і мають нести за це повну моральну відповідальність.

Жителька Київщини Марія Сергіївна розповіла: «Останнім часом у нас стали з’являтися журналісти каналу «1+1», які задають  провокативні запитання, вишукують якісь скандали. А коли люди починають їм розповідати щось хороше,  вони відмовляються слухати. Дивно, вони ж повинні бути об’єктивними. Моє особисте враження: ці люди виглядали як  шакали-падальники. Я не про всіх журналістів, а лише про ці дивні групи, що намагаються знайти (чи сфабрикувати) компромат.

Дуже люблю канал «1+1»,  але дивлюся лише вранці або шоу чи фільми. А новини їхні не дивлюся, починає серце давити, відчуваю, що немає там об’єктивності.  Помітила: так тяжко та бридко на душі стає, коли їхніх новин надивишся, – жах. Об’єктивні новини,  вважаю, дає «Еспресо» чи «Прямий», їх  і дивлюся».

З яким видом насильства стикалися ви?

Хоча існує відповідний Закон  «Про попередження насилля в родині», але мало хто знає, що таке феномен агресії та які різновиди існують.

Найчастіше під поняттям «насильство в сім’ї» розуміється виключно фізичне насильство, але в дійсності перелік такого насильства значно ширший. Так, законодавством розрізняється економічне, психологічне, фізичне та сексуальне насильство в сім’ї.

При цьому фізичне насильство в сім’ї визначається як умисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї тілесних ушкоджень, побоїв, які можуть привести до порушення психічного або фізичного здоров’я, нанесення шкоди його гідності та честі або привести до смерті потерпілого.

У свою чергу, до сексуального насильства в сім’ї відносяться протиправне посягання одного члена сім’ї на статеву недоторканість іншого члена сім’ї, а також по відношенню до дитини, яка є членом цієї сім’ї, дій сексуального характеру.

Також законодавством розрізняється психологічне насильство в сім’ї, що має на увазі під собою насильство, пов’язане з діями на психіку одного члена сім’ї іншим членом сім’ї шляхом словесних погроз або образ, залякування або переслідування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, неможливість захистити себе (заподіюється або може причинятися шкода психічному здоров’ю).

Ще одним видом насильства в сім’ї виділяється економічне насильство. Це умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, одягу, їжі та інших засобів або майна, на які потерпілий має передбачене законом право.

Фото: press.lv, 24tv.ua


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що українки відверто розповіли про насильство.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також