Нові правила прийому дітей у садок запрацюють у столиці

У вівторок, 9 жовтня, на сесії Київради пропонують розглянути важливе питання про зарахування малюків в комунальні дошкільні установи

Деяким дітям депутати хочуть надати першочергове право при прийомі в садки.

Вже п’ять років в столиці малюків зараховують до дитсадків по електронній черзі. І хоча батькам доводиться реєструвати в ній своїх чад мало не з народження, завдяки такій системі вдалося викорінити ряд проблем. Наприклад, максимально мінімізувати хабара від батьків завідувачці садочком для позитивного вирішення питання про прийом. Але недоліки ще залишилися, і один з них планують усунути 9 жовтня.

На сесію Київради виносять проект рішення про першочергове право зарахування в садок дітей працівників, а також діток, чиї братики і сестрички вже ходять в цей же дошкільний заклад. Нагадаємо, такі преференції вже закріплені за дітьми під час вступу до школи.

«Система електронного запису в комунальні установи дошкільної освіти автоматично розсилає запрошення на вільні місця в садочках дітям, які стоять в черзі. Але не враховує спорідненість братів/сестер, місце їх навчання або місце роботи батьків. Проект рішення дасть можливість зняти соціальну напругу серед батьків, які змушені прилаштовувати дітей в різні садки, часто віддалені від місця проживання. А що стосується працівників дитсадків, це дозволить зменшити плинність кадрів», – йдеться в документі.

Батьки таку ініціативу підтримують.

«У мене в цьому році пішов син в молодшу групу, через два роки буду віддавати в садок дочку. Звичайно, мені хочеться, щоб її без проблем взяли в садок до братика. Не впевнена, що на той час настигне наша черга», – говорить мешканка Дарницького району Ольга Кошова.

За даними КМДА, в Києві працює 627 дитсадків (568 комунальних, 14 відомчих і 44 приватних), туди ходять 113 тисяч діток. Але черга все одно величезна: за статистикою на сайті департаменту освіти, в ній зараз стоять більше трьох тисяч дітей від 3 до 5 років. І це тільки ті, кому місце потрібно вже зараз. Всього ж в електронній черзі близько 11 тис. записів. Завантаженість садків в деяких районах становить 150%. Проблему поступово вирішують, але не так швидко, як хотілося б. Наприклад в цьому році, побудували і відкрили один новий дитсадок, ще сім добудовували і повністю реконструювали (введені в експлуатацію 4 з них).

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також