На Київщині запроваджено автоматизовану систему екомоніторингу

Департамент екології та природних ресурсів КОДА запровадив інноваційний проект – єдину автоматизовану систему моніторингу довкілля області.

Основними завданнями екологічного моніторингу є  спостереження за станом навколишнього середовища, – оцінка існуючого стану довкілля та прогнозування його зміни,  виявлення факторів і джерел впливу на довкілля а також  визначення ступеня антропогенного навантаження.

Тепер кожен мешканець Київщини зможе дізнатися, наскільки забруднено його місто. На території Київської області встановлені спеціальні пости спостереження у вигляді металевої шафи. Працює прилад автономно та цілодобово при температурі від -20 до +42 градусів за Цельсієм. Він вимірюватиме рівень забруднення повітря, радіаційний фон, атмосферний тиск, кількість опадів та інші показники.

У 2017 році стаціонарні пости були облаштовані у 4 містах: Васильків, Богуслав, Вишгород та Бориспіль. За рік було встановлено ще 9. Також існує пересувний пост – мобільна лабораторія екологічного моніторингу. Цей автомобіль облаштований приладами, що дозволяють збір, обробку, зберігання та передачу даних. Всі дані з постів спостереження відображаються на мапі, яку можна побачити на сайті Департаменту екології та природних ресурсів КОДА.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також