На Хрещатику відкрилася українсько-польська виставка

Виставка відкрилася 1 листопада в столиці на Хрещатику, біля Головпоштамту

Нова фотовиставка «100 років сусідства: Україна і Польща», яку підготував Український інститут національної пам’яті», дозволяє по-новому подивитися на відносини наших держав, звільнивши їх від зайвих емоцій і історичних міфів.

Виставка складається з 20 банерів, присвячених ключовим етапам українсько-польських відносин, починаючи від Першої світової війни і до сьогоднішнього дня. Цікавим моментом є історичні паралелі, які проводить виставка. Наприклад, порівняння Українських січових стрільців і польських легіонів Пілсудського, польського підпілля 1920-30-х років з українським, діяльності Армії Галлера і сірожупанників / синьожупанників, процесів, які супроводжували звільнення від комуністичного рабства і відродження національної держави кінця 1980-х, початку 1990- х років в обох країнах.

Вся виставка побудована на документальних матеріалах. В ній використані фото та документи з архівів Музею Української революції 1917-1921 років, Центру досліджень визвольного руху, Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного історичного архіву України у м. Орел, а також особистих архівів.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також