Mystery of Reflection: арт-коктейль у Києві

Mystery of Reflection – це інсталяція з восьми масштабних витинанок, малюнок яких підказаі історичний стиль Cartier «Гірлянда»

Це саме той стиль, з яким онук засновника бренду Луї Картьє почав писати історію ювелірних досягнень Будинку моди.

У 1898 він почав працювати з платиною, до того невикористаної ювелірними майстрами. Цей метал дозволяв створювати витончені, легкі, ажурні коштовності, схожі на розкішне мереживо з придворного побуту останніх королів французького роду Бурбонів. Луї Картьє використовував квіткові орнаменти, які дали назву стилю «гірлянда».

Матеріал дозволив сформувати новий підхід до створення прикрас. Їх виразність досягалася не тільки грою кольору дорогоцінних каменів, емалі і жовтого золота, а також за рахунок дизайну конструкції та чіткості ліній. Нові «білі» коштовності Cartier з платини і діамантів з ювелірного авангарду швидко перетворилися в респектабельну класику.

Прикраси Cartier в стилі «гірлянда» – речі музейної цінності, підкреслюючі декольте кольє-пластрони, кольє з довгими китицями, а також забутий до початку ХХ століття жанр корсажних брошок і ажурних тіар.

Витинанка – вид українського прикладного мистецтва традиційної української культури. Фрагменти з білого або кольорового паперу вручну витинали (вирізали) симетричними малюнками. Ажурні конструкції використовувалися для прикраси інтер’єру і екстер’єру будинку.

Майстерність витинанки пронизує всі сфери народної творчості, її схематичність відбилася в наївних роботах Марії Примаченко. Принцип декорування білим по білому можна знайти в самому трудомісткому однотонному шитті – лиштві, яким прикрашали сорочки по всій території України.

Автор витинанок арт-проекту Cartier Mystery of Reflection – художниця Дар’я Альошкіна. Свої роботи вона створює традиційно вручну з паперу, але експериментує з формою і подачею.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також