Киянам пояснили обмежену кількість контейнерів для роздільного збору сміття в столиці

Киянам пояснили, чому програма з роздільного збору сміття не запускається одразу на всю столицю. Пояснення оприлюднено на сторінці Центру управління відходами у Facebook.

Минулого тижня КП «Київкомунсервіс» запустив пілотний проект з роздільного збору сміття: у Києві встановлено 2,5 тисячі контейнерів для скла та пластику (додадуться також для металу та паперу), залучено 8 перевізників, вивіз вторсировини здійснюється окремими сміттєвозами на сортувальні лінії.

Як пояснили спеціалісти, проект дає жителям столиці можливість почати сортувати сміття прямо біля будинку, перевірити плюси і мінуси пілотного проекту, щоб розповсюдити його на весь Київ, зменшити кількість відходів, які захоронюються на полігоні №5 у селі Підгірці на 3 тисячі кубометрів щомісяця.

«Чому така програма не запускається одразу на весь Київ чи всю Україну: діяльність з роздільного збору та сортування вторсировини не є прибутковою та ледь окуповується», – пояснили в Центрі управління відходами.

І наголосили:

«Щоб змінити ситуацію, необхідно звільнити вторинну сировину від ПДВ, впровадити принцип розширеної відповідальності виробника (бо саме виробники тари та упакування в Європі фінансують систему збору вторсировини), збільшити екоподаток на захоронення, щоб воно стало дорожчим за сортування і переробку».

До речі, кияни можуть посприяти встановленню баків для роздільного збору сміття біля свого будинку, написавши звернення за посиланням: http://kks.kiev.ua/zvernennya/

Дислокації-графіки можна відстежити за посиланням http://kks.kiev.ua/dislokacii/, де вказано, за якими адресами розміщено такі контейнери.

«Пілотний проект є частиною програми впровадження Національної стратегії управління відходами, яка визначає політику управління всіма видами відходів до 2030 року. Стратегія передбачає зниження рівня захоронення побутових відходів з 95% до 30% і мінімізацію загального обсягу відходів, що підлягають захороненню, з 50% до 35%», – наголосили у Центрі.

Фото: Facebook/Центр управління відходами


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що Києву в поводженні з відходами допомагатимуть французи.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.