Київ накрила отруйна хмара. Уряд і місцева влада це заперечують

Київ накрила хмара чадного газу. Про це повідомив активіст Євген Сойкін на своїй сторінці в Facebook.

«Україна з самого ранку накрита хмарою чадного газу (моноксиду вуглецю). Рівень забруднення найвищий в Європі, на рівні з промислово забрудненими районами Китаю. Я не знаю, чи проблема лише у спалюванні стерні і листя. Хіба південь і захід України їх не палять? Але там немає такої концентрації чадних газів… Яка ж насправді причина? Чи будуть офіційні заяви органів влади? Чим ми труємося?», – написав він.

Пізніше Євген пояснив, що мова не йде про забруднення повітря мікрочастинками/пилом:

«Мова йде про забруднення чадним газом, який не має кольору та запаху. Його поширення фіксується космічними супутниками. Його фіксація не пов‘язана з наявністю/відсутністю наземних датчиків».

Сойкін наголосив, що карта поширення чадних газів не співпадає з картою поширення туману, який сам по собі не становить небезпеки отруєння.

«Гіпотеза, що це палять стерню та листя руйнується фактом, що поширення чадного газу фактично зупиняється на межі Київської та Житомирської областей. У нас що, від Житомира до Львова листя та стерню не палять?? Крім того, відсутність надмірного забруднення над Одесою та Львовом нівелює гіпотезу про те, що це може бути наслідок концентрації автомобілів. Схоже, є якісь інші серйозні джерела проблеми, які або поки не встановлено, або які замовчуються…».

При цьому в Уряді України кажуть, що проблеми немає.

«Попередньо мені доповіли, що за офіційними даними у нас в повітрі нічого аномального не спостерігається. Якість повітря знаходиться в межах гранично допустимої концентрації. Тобто якихось аномальних перевищень чогось в повітрі ми не бачимо. Але з урахуванням того, що інформації з’явилася, ми розбираємось, яка в них методологія і що насправді вони оцінювали», – сказав на брифінгу голова уряду Олексій Гончарук.

Він пообіцяв, що офіційна інформація буде надана найближчим часом.

Натомість київська влада стверджує, що за кілька днів ситуація покращиться.

Начальник управління з питань цивільного захисту КМДА Роман Ткачук на брифінгу повідомив, через туман вранці у вівторок, 22 жовтня, 200-500 метрів якість повітря буде дуже погана.

А ось начальник відділу природокористування та контролю управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко стверджує, що смертельно небезпечних показників немає.

«Є перевищення, вони завислі, вони перебувають в місті. Але того щоб запаморочення і летальні випадки… такої небезпеки немає», – сказав він.  

За його словами, в Центральній геофізичній обсерваторії наголосили, для того, щоб температура вирівнялась вночі та вдень і повітряні маси перемістилися і розсіялися далі за Київською областю, потрібно приблизно біля тижня.

Фото: Facebook/Євген Сойкін

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що Гончарук заявив про спробу рейдерського захвату Верховної Ради.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також