Київ витратить близько 37 мільйонів на новорічні та різдвяні свята

На організацію і проведення новорічних і різдвяних свят в Києві витратять максимальну за всі роки незалежності суму

Про це повідомили директор Департаменту культури КМДА Діана Попова і засновник проекту «Folk Ukraine» Ігор Добруцький.

«Оскільки наступний рік у нас ювілейний, адже виповнюється 110 років з дня народження відомої на весь світ української художниці Марії Примаченко, виникла ідея прикрасити святкові локації елементами з мотивами її творчості. Головними локаціями цьогорічних святкувань будуть Софійська та Контрактова площі, а тематикою урочистостей стане концепція північного сяйва», – розповіла Попова.

Вона також зазначила, цього року вперше велика святкова локація буде розташована на лівому березі Дніпра на території Міжнародного виставкового центру. Вона буде діяти з 19 грудня 2018 року по 7 січня 2019 року.

Крім того, 12-13 січня в парку ім. Т. Шевченка пройде фестиваль зі святковою програмою, конкурсами та благодійним ярмарком для дітей з соціально незахищених верств населення.

«Контрактова площа буде чекати всіх на святкове відкриття о 16.00 15 грудня. Святкування розпочнеться з того, що Святий Миколай припливе по Дніпру на Поштову площу, звідти в супроводі своєї свити по вулиці Сагайдачного він пройде до локації на Контрактовій площі, де і розміститься його резиденція», – зазначив Добруцький.

Відзначається, що Контрактова площа та 22-метрова ялинка на площі будуть прикрашені в стилі творчості Марії Примаченко. Крім цього, образи з картин художниці розташуються на площі у вигляді святкових фотозон із казковими звірами і диво-квітами. Також на Контрактовій площі планують розмістити 90-метрову снігову гірку.

За словами Попової, на Софійській площі святкування триватимуть до 13 січня, тут пройдуть 13 концертів. Цього року на Софійській площі вперше запустять поїзд бажань «Полярний експрес», який буде рухатися навколо світлового фонтану.

«19 грудня о 19.00 запалять головну ялинку міста висотою 25 метрів: на неї повинен піднятися Святий Миколай, за його спиною за допомогою спеціальних пристроїв ми створимо штучний вибух азоту і кисню, і на цьому яскравому тлі мер включить ялинку», – сказав засновник проекту Folk Ukraine.

Добруцький додав, що цьогорічна головна ялинка особлива: навколо неї, крім світлової конструкції, з’явиться екран довжиною 50 метрів, який буде випромінювати північне сяйво. На ньому кияни та гості міста зможуть написати святкові поздоровлення.

Добруцький крім того зазначив, що на нинішніх локаціях розмістять 72 світлові арт-конструкції, два різдвяних поїзда, п’ять каруселей, 400 кв. м екранів, використують 50 км гірлянд, а ялинки прикрасять 3,5 тис. новорічних іграшок. Загальна площа критих зон на новорічних локаціях складе 1 тис. кв. м.

Добруцький зазначив, що це все це за кошти спонсорів, небайдужих людей і тих установ і підприємців, які беруть участь в фуд-кортах.

Керівник Департаменту культури КМДА додала, що з бюджету Києва на проведення всіх заходів передбачено близько 6,5 млн грн., але головна їх частина піде на забезпечення вистав, концертів і закупівлю подарунків для дітей з соціально незахищених груп населення.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також