Кияни просять зберегти каштани на Хрещатику

Мешканці столиці почали висловлювати свої голоси проти можливої ​​висадки нових порід дерев на вул. Хрещатик, оскільки саме це дерево є символом Києва ще з кінця 18 століття.

Депутат Київради Ярослав Діденко вважає, що будь-які дерева на центральних вулицях Києва будуть хворіти, оскільки їх утримують в незадовільному стані. Зокрема, засипають сіллю, не поливають, не підживлюють та обважують світильниками. На думку Діденка, міняти каштани на інші дерева не потрібно, оскільки всі без винятку дерева, які посаджені і ростуть уздовж центральних вулиць Києва, містяться в незадовільному стані.

Причин депутат назвав кілька. Зокрема, сіль, яку використовують як протиожеледний засіб, з часом знищує кореневу систему дерев. Крім того, відсутність поливу в літній час та відсутність добрива землі під деревами перетворює родючий шар грунту в пил та пісок. На додаток депутат зазначив, що використання дерев в якості рекламних носіїв зі штучним освітленням не дає їм перебувати в стані спокою, що порушує їх брунькування та цвітіння.

Ярослав Діденко також нагадав, що каштани є символом Києва з кінця 18 століття та попросив Віталія Кличка доручити відповідним підрозділам обстежити стан дерев на вул. Хрещатик, створити реєстр з ними, а потім вжити заходів для їх збереження.

Довідка: у 2013 році Київська міськдержадміністрація (КМДА) закупила більше 200 червоних каштанів Бріоті для висадки на головній вулиці столиці. Коли каштани зацвіли білим кольором, а не червоним, виявилося, що це – звичайні кінські каштани. Це підтвердила навіть експертиза науково-дослідної лабораторії Ботанічного саду імені Фоміна. Зараз вони стоять з висохлими листям, а деякі зовсім з голими гілками. При цьому кожен саджанець обійшовся бюджету в 5,4 тисячі гривень.


Раніше «Столичний регіон» писав про новий пішохідний міст зі скляною підлогою.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також