Чи загрожує Києву епідемія дифтерії?

У Києві зареєстрований випадок дифтерії: учень ліцею №303 відчув себе погано 16 жовтня, та батьки звернулися до лікарів лише 18 жовтня. Увагу ЗМІ цей випадок привернув до себе після того, як стало відомо про спалах дифтерії у Ужгороді.     

За даними на 25 жовтня бактерії дифтерії в оточенні юного киянина не виявлені. Про це на брифінгу повідомив директор комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Дарницького району» Юрій Сміщук, передає УНІАН. За його словами, були обстежені всі однокласники пацієнта, а також члени сім’ї (загалом в родині троє дітей). 

Остання епідемія дифтерії була зафіксована в Україні в 90-ті роки, за даними МОЗ під час неї померли 696 людей.

До чого призвело захворювання лише однієї дитини в 2019-му?

  • У класі ліцею №303  об’явлено карантин, а це – вимушені прогули трьох десятків дітей.
  • Медпрацівники задіяні в терміновому обстеженні групи ризику та проводять десятки аналізів бактеріологічних посівів.
  • Тисячі батьків Києва стурбовані станом справ, адже немає гарантій, що епідемії вдасться запобігти.

Нагадаємо, що єдиний спосіб захисту від зараження цією вкрай небезпечною хворобою – вакцинація дітей та ревакцинація дорослих.  

За календарем щеплень України вакцинація від дифтерії проводиться в 2-4-6-18 місяців, 6 років, 16 років і повторюється кожні 10 років. Тобто, не тільки діти, батьки яких відмовилися від вакцинування, але й більшість дорослих громадян України знаходяться в зоні ризику.

В Києві щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти дифтерії, кашлюку та правцю. 

Центр громадського здоров’я України стверджує: Україна забезпечена дозами вакцини від дифтерії в достатній кількості, це стосується, зокрема, і Київської області.

21 жовтня спалах дифтерії в Ужгороді актуалізував проблему відсутності вакцинації. На 25-те жовтня в Ужгородському  національному університеті вже 15 хворих. У Києві поки що поодинокий випадок. Та навіть якщо вдасться не допустити епідемії, низький рівень вакцинації в Києві та по країні залишає ризик  можливості виникнення спалаху дифтерії в будь-який момент.

Фото: medcv.gov.ua

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що в Києві школяр захворів на дифтерію.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також