65 років мосту Патона: ювілей та цікавинки

5 листопада 1953 року в Києві було урочисто відкрито унікальну на той час споруду – міст імені Євгена Патона

На ті часи споруда мосту була унікальною не тільки для України, а й для всього світу. Цей міст став першим суцільнозварним. Патон зміг обійтися без традиційних заклепок, шляхом зварювання об’єднавши між собою всі 264 пролітні блоки. Фахівці нарахували тоді більше 10,5 тисяч метрів цих швів.

Сьогодні мало хто знає, але колись цей міст називався Київський міський. І саме він був найдовшим проектом у голові Патона. Конструкція не давала вченому та мостобудівнику спокою, він наполягав на тому, що треба відмовитися від традиційної форми та спробувати нову.

До створення цього мосту свою руку приклав і Микита Хрущов. Саме він підтримав Патона у його намірах та допоміг отримати дозвіл на будівництво. Свого часу у СРСР кілька спроб збудувати зварний міст закінчилися фіаско, отже влада не дуже вже й хотіла нових скандалів.

Будівництво розпочалося перед війною, у 1940 році. Але по зроумілим причинам було зупинене. Німці скористалися опорами та швидко збудували тимчасовий міст, навіть назву йому встигли дати: міст імені Вальтера фон Райхенау. Але у 1943 міст знищили, а вже у 1944 Патон знову будував його.

Всі будівельні роботи тривали десять років. Євген Патон не дожив до відкриття свого головного мосту у житті кілька місяців.

Цікаві факти:

  • довжина мосту складає 1543 метри, це на 300 метрів більше за довжину Хрещатика;
  • строк експлуатації мосту без капітального ремонту наразі складає 65 років;
  • у 2004 році з мосту прибрали трамвайні колії;
  • у 2008 році розробили проект реконструкції, але відклали її за браком фінансування;
  • у 2018 розпочали бити на спалах через руйнування опор мосту.

Наразі проект реконструкції є, на неї виділено 4 мільйони гривень, але строки київська влада поки що не називає.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також