26 квітня – День чорнобильської трагедії

В Україні у День чорнобильської трагедії вшановують усіх, хто брав участь у ліквідації наслідків найбільш масштабної технологічної катастрофи світу.

За офіційною версією, 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції під час планового виключення реактора стався хімічний вибух. Унаслідок цього забруднення радіонуклідами розповсюдилося на величезні території колишнього СРСР – Білорусії, України та Росії, досягло й інших країн зарубіжжя.

Офіційна статистика свідчить, що відразу після катастрофи загинула 31 людина. А 600 тис. ліквідаторів отримали високі дози радіації.

Радіоактивного опромінення зазнали майже 8,4 млн жителів Білорусі, України та Росії. Забрудненими виявилися приблизно 155 000 кв. км території (половина загальної площі території Італії).

Майже 404 тис. осіб були переселені. Проте мільйони людей живуть в умовах, коли залишкова дія радіації, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків.

15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії була припинена. Тепер небезпечний реактор знаходиться під новим саркофагом.

Але цього року знову Чорнобильський край нагадав про себе – страшною пожежею, що охопила його територію та наблизилася до об’єктів станції.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що в Чорнобильській Зоні триває пожежа.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.