Випити квасу в столиці та не отруїтися: як убезпечити своє здоров’я
Напій для спекотного літа у Києві може бути небезпечним. Про факти підробки та продажу фальсифікату розповів виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.
За словами Несміянова. замість натурального напою у багатьох столичних бочках радше знайти «бурду», що зроблена з сухого концентрату з додаванням води. Ще одна проблема полягає у стані самих бочок, адже недбалі продавці не витрачають кошти на такі «дрібниці».
«Я сказав так: хлопці, покажіть документи, санітарний паспорт на вантажівку та оту декларацію від виробника, де буде написано, що квас реально випускався в тих обсягах (а я побачив штук 15 бочок). В нас виник конфлікт, ми посварилися, але ж документів так ніхто і не показав», – розповів Максим Несміянов.
Відомо, що такі лихо-продавці працюють дуже швидко, постійно переміщуються з локації на локацію, адже не мають ані дозволу на торгівлю, ані документу, що підтверджує якість продукту.
Згідно з правилам, у кожного продавця має бути:
- санітарна книжка (обов’язково!!!);
- сертифікат на квас (з позначкою про виробника, а також даними про умови зберігання напою);
- тара (бочка) повинна мати маркування.
Як кажуть експерти, квас має у складових лише чотири інгредієнти: вода (питна, а не технічна, звісно), цукор, дріжджі та солод. Також відомо, що напередодні початку літнього сезону 2019 року у столиці моніторингу виробників та продавців квасу, а значить і його якості, не проводили.
Будьте обережні та не лінуйтеся перевіряти всі вищезгадані документи, якщо вам захотілося випити холодненького квасу на спеці. «Винагородою» за надмірну довіру до продавців можуть стать токсикоінфекції та інші захворювання.
Раніше «Столичний регіон» повідомляв про дивні мітки, що з’являються на дверях квартир у столиці.