У Києві відреставрують червоний корпус КНУ

У Києві відреставрують червоний корпус КНУ

У Києві планують відреставрувати червоний корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Згідно тендеру, ремонту підлягає фасад будівлі, гранітні сходи корпусу та прибудинкова територія.

Два тендера на ремонт найстарішого навчального корпусу Києва оголосили 10 травня. Всього на роботи планують витратити 16,31 мільйонів гривень. Реставрацію проведуть всередині і зовні головного навчального будівлі КНУ.

Червоний корпус розташований в самому центрі Києва за адресою вулиця Володимирська, 60. Варто зазначити, що будівля є пам’яткою архітектурного національного значення та символом української університетської освіти. Будівництво корпусу почали ще в 1837 році. А офіційне відкриття відбулося в 1843 році. Чотириповерхова будівля виконана в стилі російського класицизму. На даний момент корпус займає юридичний факультет університету.

До речі червоний колір стін обраний не випадково. За часів СРСР існувала думка, що даний колір виражає наслідування Зимового палацу XIX століття в Ленінграді. Пізніше з’явилася версія про те, що відтінок символізує студентів, які виділялися серед інших своїм революційним і страйкуючим духом. У наш час багато учнів жартують, що червоний – колір крові, пролитої студентами за роки освоєння науки.

Стан будівлі не можна назвати аварійним, проте реставрація йому точно не завадить. Фасад, як і сходи, в багатьох місцях пішли тріщинами. Ремонтні роботи обіцяють закінчити до 30 листопада 2019 року. Прохід на частину території вже загородили, так як роботи вже поступово проводяться. Однак будівля все так же функціонує, приймаючи в своїх стінах тисячі студентів щодня.


«Столичний регіон» раніше розповідав про ремонт у ірпінській школі.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *