Сьогодні у Києві покажуть, якою буде славнозвісна «Тарілка» на Либідській

Сьогодні у Києві покажуть, якою буде славнозвісна «Тарілка» на Либідській

Презентація проекту «Тарілка» на Либідській відбудеться сьогодні, о 12:00, в Українському кризовому медіа-центрі в «Українському домі».

Проект, розроблений на громадських засадах, передбачає створення в цій будівлі сучасного культурного центру. Автори проекту Інституту науково-технічної інформації на Либідській – Флоріан Юр’єв, архітектор Слава Балбек та учасник ініціативи SaveKyivModernism Олексій Биков.

Будівлю Інституту науково-технічної та економічної інформації проектував радянський архітектор, вчений, художник, музикант та композитор Флоріан Юр’єв. Побудували об’єкт у 1971 році. Форма приміщення обумовлена ​​занадто вузькою ділянкою, виділеною під забудову: кінолекційний зал буквально повісили в повітрі, щоб звільнити прохід для відвідувачів. «Літаюча тарілка» є яскравим представником другої хвилі радянського модернізму та вважається дуже важливою для України історичною пам’яткою архітектури. За 47 років будівля «стомилась»: фарба обсипається з фасаду, металеві споруди давно заіржавіли, а на місці вікон залишилися лише розбите скло.

Реставрувати об’єкт вирішив забудовник нового торгового центру Ocean Mall, позаяк «літаюча тарілка» стане частиною будівлі майбутнього ТРЦ. За словами забудовника, «літаюча тарілка» не входить у проект перебудови та буде повністю збережена. Але подивившись презентацію, можна помітити, що зміни все-таки торкнуться об’єкта. Його зроблять більш сучасним: фасад стане дзеркальним і блискучим, а у висотній частині комплексу відкриють Музей науки.


«Столичний регіон» також розповідав про проект реконструкції парку «Орлятко», який виконали згідно громадських пропозицій.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *