Перепоховати домашніх тварин: що планують на місці кладовища на Русанівці
На Русанівському кладовищі в Києві з’явилося оголошення, в якому йдеться про плани початку будівництва каналізаційного колектора.
Проблема в тому, що колектор має пройти саме на місці стихійного поховання домашніх тварин. Власники могил домашніх вихованців обурені пропозицією самостійно провести перепоховання останків до 10 вересня 2019 року. Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці Олександра Мезінова, засновниця та керівник притулку «Сіріус».
До посту прикріплено фото оголошення з наступним текстом:
«У зв’язку з будівництвом Шліхтеровського каналізаційного колектора на даній ділянці, згідно з проєктом та розпорядження КМДА від 11.06.2009 р №668 буде розпочато будівництво залізобетонного стовбура і колодязя. Будівельний майданчик буде розміщено на місці поховання домашніх тварин. Шановні власники похованих тварин, просимо вас перепоховати останки до 10 вересня 2019 року».
В оголошенні також зазначено, що замовником будівництва виступає КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва», а виконавцем – генпідрядник ТОВ «Навігаторспецстрой».
За словами Мезінової, в умовах, коли в влада столиці тільки обіцяє побудувати кладовище для тварин, кияни змушені ховати померлих вихованців на стихійних кладовищах. Так само незрозуміло, куди можна перепоховати їх останки.
«І ось питання, – пише Мезінова, – кладовища досі немає, перепоховати нікуди. І що значить перепоховати? Процедуру викопування напіврозкладеного трупа або кістки з шерстю, що виділяють трупну отруту, як взагалі собі уявляє місто? Перепоховання, що буде виконано не фахівцями, а звичайними людьми? Я вже не кажу про моральні аспекти цього всього. А ті, хто не зможе фізично цього зробити, то по їх тваринам проїдуться бульдозери, розкидаючи черепа наліво і направо або як? Прошу керівництво міста і Держпродпотребслужбу пояснити нам, простим смертним, як нам бути в такій ситуації, дикої ситуації».
Нагадаємо, що мер Києва Віталій Кличко ще в березні 2017 року пообіцяв побудувати в Києві Центр захисту тварин. У квітні мер столиці заявляв, що на будівництво Центру захисту тварин в бюджеті передбачено понад 30 млн гривень, на кладовищі домашніх тварин – 13,3 млн гривень.
«Столичний регіон» раніше повідомляв про дії активістів в Ірпені: вони звертали увагу на безпеку руху у місті.