Аналіз програм кандидатів Київщини для зваженого вибору

Аналіз програм кандидатів Київщини для зваженого вибору

На дочасних парламентських виборах 2019 року буде обрано 199 мажоритарників з 225 (оскільки в анексованому Криму та окупованих районах Донецької і Луганської областей вибори провести неможливо).

Найбільша кількість мажоритарних округів – відповідно до кількості населення – у Києві 13, а по області ще 9. Бажаючих спробувати себе у ролі кандидата безліч. У соціальних мережах навіть жартують «будь оригінальним, не йди у депутати».

Частина кандидатів будуть боротися за перемогу, дехто реєструється у якості кандидата заради самопіару.

Для того, щоб виборці могли зробити зважений вибір, рекомендуємо зазирнути на сайт ЦВК www.cvk.gov.ua та проаналізувати програми кандидатів-мажоритарників по своєму виборчому округу. Аналізувати їх не важко, варто довіритися здоровому глузду та задатися наступними запитаннями.

Чия програма дій допоможе нашому краю?

Чия програма дій відповідає нашим потребам?

Яка програма відображає знання проблем саме нашого округу?

Є три прості критерії оцінки програм кандидатів. По-перше, програма має відповідати потребам людей. По-друге, – бути зрозумілою. По-третє, – реалістичною. Кандидати, які обіцяють забагато, або розпливчато насправді мають за мету не піклуватися про округ, а отримати мандаті забути про людей.

Для того, аби читачі зрозуміли наскільки нескладно адекватно аналізувати програми, пропонуємо простий аналіз кількох програм кандидатів з Київщини.

Взагалі-по-взагалях

Більш докладно про проблеми Обухівського та Васильківського районів згадує у своїй програмі молодий політик Гліб Лірник. Він є членом фракції Блоку Петра Порошенка у Київській облраді, але йде на вибори самовисуванцем. Водночас, у програмі Лірника немає системного підходу до вирішення проблем. Він вважає, що «життя та здоров’я людей мають бути в пріоритеті над дорогами, парками та скверами». На перший погляд, це правильно. Але насправді без якісних доріг швидка допомога не зможе вчасно доїхати на виклик і врятувати чиєсь життя. А без зелених парків люди дихатимуть забрудненим повітрям, що також не додасть їм здоров’я.

Невидимий депутат

Віктор Романюк вже був депутатом від 94 округу (Обухівський та Васильківський райони)у Верховній Раді VIII скликання. Але за свідченням його виборців у своєму окрузі він взагалі не з’являвся. Аналіз його програми, поданої до ЦВК, опосередковано підтверджує його далекість від проблем та людей округу. Бо проблемам Київщини в його програмі не присвячено жодного пункту. Жителям області кандидат обіцяє лише кілька речей. Це, зокрема, робота його громадських приймалень та надання безкоштовних юридичних консультацій, а ще – «заохочення громадян до громадської активності». Депутат цим ніби натякає – працюйте над вирішенням своїх проблем самі.

Гарно співає

Анна Оксаніченко йде в Раду від партії «Голос». Як і інші представники цієї нової політсили, вона просто скопіювала програму партії. Треба сказати, у «Голосу» гарна програма – для розвитку української пісні. Але про розвиток територій і нагальні проблеми людей там ані слова! «Людина – ось нота, якої не вистачає для справжньої гармонії в Україні», – красиві фрази ні про що.

Заради справедливості додамо, що в програму Анни Оксаніченко вкраплено трошки власних пропозицій. Але вони теж, на жаль, неконкретні. Наприклад, така: «Створимо новий освітній простір для розвитку наших нащадків». Хто ж проти, але як?

Приклад парашутиста

По Обухівському і Васильківському районах висуваються кілька журналістів, які ніколи тут не жили. Програми – відповідні. «Мої конкретні справи – це плідна журналістська робота протягом майже 20 років», – йдеться у програмі харків’янина Жана Новосельцева. Питання лише в тому, як журналісту його досвід допоможе прокладати дороги, відновлювати лікарні й ремонтувати шкільні покрівлі. Треба вміти залучити на це кошти, та ще й простежити, щоб не вкрали. Ось чим займаються відповідальні народні депутати на місцях!

На поданих прикладах легко зрозуміти, як варто аналізувати програми кандидатів. Але аналіз програм не єдиний критерій вибору. Також варто відповісти собі на наступні питання:

  • Яке відношення кандидат має до мого округу?
  • Чи чув я про нього раніше і що саме?
  • Що і як ця людина робила раніше?
  • Що зробила для людей? Чи займається благодійністю?
  • Що я знаю про його (її) родину? Як виховує власних дітей?

Разом з аналізом програми відповідь на ці питання допоможуть виборцям обрати гідного свого представника у Верховній Раді.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *