Фастівчани підтримали День вишиванки

Фастівчани підтримали День вишиванки

Вчора, 16 травня, службовці міської ради та виконавчого комітету Фастова (Київська область) прийшли на роботу у національному одязі.

Про це повідомляє сайт Фастівської міськради. Цього дня людей у традиційному українському одязі можна було зустріти бук­вально всюди – на вулицях, в магазинах, у транспорті, в установах, дитячих закладах. З самого ранку в місті панував святковий та піднесений настрій. Разом з усією країною, українством усього світу фастівчани відзначали самобутнє свято Всесвітній день вишиванки. До патріотичного свята долучились офіційні установи, громадськість міста.

В освітніх закладах відбувалась велика кількість подій та заходів, різного роду акцій: пройшли численні флешмоби, тематичні вихоні години, квести, інтерактивні ігри, виставки, мегамарші у вишиванках, концерти, покази фільмів, етнографічні лекторії – все, що стосується української культури і вишитої сорочки.

Наймасштабніше  вшанування етнічного вишитого українського одягу, що є могутнім символом благополуччя в родині, національної єдності, справжнього оберегу пройшло на площі Перемоги на майданчику біля міського Палацу культури. Його учасники у вишиванках, за кольором і орнаментом яких можна було вивчати географію та історію України, влаштували справжній флешмоб – вишику­вались у величезну вишиванко­ву різнобарвну інсталяцію з літер FASTIV («Фастів місто з серцем»). А потім пройшлися дружнім, яскравим та веселим хороводом.

До колоритного святкування вбрана у вишанкові строї активно долучилась і делегація з польського міста Валч, яка нині перебуває в нашому місті з дружнім візитом.

 «Вітаємо фастівчан з самобутнім святом неповторної, барвистої української культури. Бажаємо всім нам пам’ятати та примножувати добрі традиції, передавати їх нашим нащадкам. Шануймо історію України, зберігаймо її духовні цінності! Долучайтесь, дорогі земляки, до святкування»,  – відзначили на сайті міської ради Фастова.


Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що в Ірпені провели вишиваний флеш-моб.

 

 

 

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *