Світові керівники зберуться разом, а їх безпеку забезпечать винищувачі. Основна інформація про похорон Папи Римського.

Що буде після похорону і хто може стати наступником Франциска?

21 квітня на 88-му році життя відійшов у вічність Папа Римський Франциск. Він керував Святим престолом з 2013 року.

Понтифік помер від наслідків інсульту. Він також страждав від серйозних проблем зі здоров'ям і останній місяць провів у лікарні через двосторонню пневмонію. Хоча напередодні його виписали, Франциск не зміг взяти участь у Великодньому богослужінні. У понеділок після свят у Ватикані оголосили про його несподівану смерть.

Згідно з установленими нормами, поховання Папи заплановане на суботу, 26 квітня 2025 року (між 4 та 6 годинами після його смерті). У цей період труну з тілом покійного буде виставлено для прощання в базиліці Святого Петра.

О 10 ранку 26 квітня (об 11:00 за Києвом) почнеться церемонія похорону на площі Святого Петра, де зберуться сотні тисяч людей.

Фото: Папа Франциск помер 21 квітня (Getty Images)

Святу прощальну месу проведе кардинал Джованні Баттіста Ре, який займає посаду декана Колегії кардиналів.

Після відправи Євхаристії та завершення обрядів останнього прощання, труну з Франциском перевезуть до Папської базиліки Санта Марія Маджоре для поховання.

Церемонія похорону пройде за новими нормами, які були затверджені самим Франциском за кілька місяців до його смерті. Він прагнув, щоб цей захід був більш стриманим і позбавленим старомодних обрядів.

Тіло понтифіка буде покладено в одну скромну дерев'яну труну з цинковою обшивкою, замість трьох саркофагів, як це практикувалося раніше. Крім того, перед похованням труну з тілом виставили не на підвищенні і в відкритому вигляді, щоб люди могли попрощатися.

Як пояснили у Службі папських літургійних церемоній, оновлений обряд має на меті ще більше підкреслити, що похорон римського понтифіка - це похорон пастиря та учня Христа, а не сильного світу сього.

У своєму заповіті Франциск висловив бажання бути похованим у римській базиліці Санта Марія Маджоре. Відомо, що це була улюблена базиліка Папи. Він мав особливий духовний зв'язок із цим місцем, часто молився там перед і після апостольських подорожей, "віддаючи свої наміри під покров Пресвятої Богородиці".

Труну Папи перевезуть до базиліки Діви Марії з Ватикану, проходячи через Рим. Кортеж буде рухатися повільно, щоб люди, які зберуться на шляху, змогли востаннє віддати честь.

На церемонії особливу повагу отримають бідні та знедолені, яких Папа підтримував протягом свого життя. Вони займуть місце на сходах базиліки Санта Марія Маджоре, щоб вшанувати його пам'ять.

Гробниця Франциска займе своє місце в ніші бічного проходу базиліки. Вона виготовлена з лігурійського мармуру, а на її поверхні, згідно з бажанням Папи, буде викарбувано лише одне латинське слово – "Franciscus". Над мармуровою плитою буде розміщено зображення його наперсного хреста.

Зображення: Папу Римського не поховають у Ватикані (vaticannews.va)

Слід підкреслити, що Франциск стане першим Папою Римським за останні 120 років, чий похорон не відбудеться на території Ватикану. Зазвичай, Папи знаходили вічний спокій у склепах собору Святого Петра.

Церемонія прощання із понтифіком збере найвищих релігійних та політичних діячів світу. Очікується участь близько 170 делегацій із різних держав, серед них 50 лідерів країн та урядів, 10 представників монарших родин, патріархи, кардинали, архієпископи, єпископи та священики з усього світу.

Про свої наміри приїхати на похорон Папи повідомили:

Слід відзначити, що до останнього моменту не було підтверджено, що Володимир Зеленський братиме участь у церемонії прощання з Франциском.

Хоча президент України висловив бажання відвідати похорон понтифіка, через масовану атаку РФ 24 квітня Зеленському довелося змінити свій графік та повернутися до Києва із закордонного візиту.

Президент повідомив, що у разі, якщо він не зможе потрапити на похоронну церемонію, Україну у Ватикані представлятимуть перша леді Олена Зеленська та міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Детальнішу інформацію про тих, хто буде присутній на похороні Папи Франциска, можна знайти в спеціальному розділі.

Зображення: Володимир Зеленський оголосив про своє бажання бути присутнім на похоронах Папи (president.gov.ua)

Через участь світових керівників в день церемонії в Римі та Ватикані будуть запроваджені посилені заходи безпеки.

В Італійській столиці введено режим цілодобової заборони на польоти, а також активовано системи для боротьби з безпілотними літальними апаратами.

На дахах споруд, що тягнуться вздовж Віа делла Кончіліаціоне, яка прямує до площі Святого Петра, розмістилися групи снайперів.

У прибережних водах міста Ф'юмічіно, що розташоване на південному заході від Риму, стоїть есмінець.

Окрім того, Італія направила винищувачі Eurofighter для забезпечення повітряної безпеки в регіоні під час похорону.

По завершенні похоронної церемонії Франциска у Ватикані буде оголошено дев’ятиденний період трауру. Після його закінчення відбудуться вибори нового Папи.

На початку травня Колегія кардиналів збереться на конклав, щоб визначити ім'я нового очільника Святого престолу.

Кардиналів тримають під ізоляцією в Сикстинській капелі до тих пір, поки вони не знайдуть спільну думку щодо нового Папи. Про це свідчитиме білий дим, що виходитиме з димаря на даху капели. Іноді виборчий процес може затягуватися на кілька годин або навіть днів.

На посаду понтифіка можуть претендувати будь-які католицькі чоловіки, які не перебувають у шлюбі і не старші 80 років. Проте на практиці Папа зазвичай обирається з числа кардиналів.

Зображення: Конклав кардиналів запланований на початок травня (Getty Images)

Станом на сьогодні, серед кардиналів віком до 80 років налічується 135 осіб, але лише близько 10 з них вважаються головними претендентами на папський трон, відомими як "папабілі".

Серед них державний секретар Ватикану П'єтро Паролін, прогресивний кардинал-філіппінець Луїс Антоніо Тагле, кардинал Матео Зуппі, якому Папа Франциск доручив "миротворчу місію" у війні РФ проти України.

Також у конклаві братиме участь кардинал українського походження Микола Бичок, який наразі очолює єпархію УГКЦ в Австралії.

Детальніше про нього та інших кандидатів на папську кафедру можна дізнатися з матеріалу: "Серед претендентів є українець. Хто змагається за посаду Папи Римського".

Слід підкреслити, що на похороні Папи Франциска може мати місце зустріч між президентами США та України - Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським.

Напередодні в ЗМІ з'явилася інформація про можливий саміт, присвячений війні в Україні, який може відбутися 26 квітня за участю лідерів шести країн: США, України, Великої Британії, Італії, Німеччини та Франції. Проте, як зазначили джерела видання La Repubblica в уряді Італії, виникають сумніви щодо доцільності проведення такого заходу в день похорону Папи Римського.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.