Переривання газового транзиту: вже виникають перші труднощі за межами країни - Деталі | Експрес онлайн

Перші наслідки не змусять себе чекати - окуповане Росією Придністров'я залишилося без опалення.

З 1 січня Україна офіційно зупинила транзит російського газу через свою територію до країн Європейського Союзу та Молдови, незважаючи на рішучу опозицію з боку Словаччини.

У ніч перед Новим роком супротивник намагався заблокувати Покровськ (деталі)

Протягом тривалого часу Україна висловлювала намір припинити транзит російського газу, однак здійснити це стало можливим лише після завершення п'ятирічної угоди, укладеної у 2019 році, що закінчується 31 грудня 2024 року. Зупинка транзиту вже спричинила напруженість у відносинах між Києвом та Угорщиною та Словаччиною, які найбільше залежать від російських газових постачань.

Як повідомили в Міненерго, з 1 січня о 07:00 транспортування російського природного газу через територію України було зупинено з міркувань національної безпеки. Україна завчасно поінформувала про це міжнародних партнерів. Газотранспортна система країни перейшла на роботу без транзиту російського газу, забезпечуючи стабільне постачання для українських споживачів.

Першими на собі нестачу російського газу відчуло невизнане Придністров'я. Там розпочалися масові відключення газу 1 січня 2025 року. Про це повідомило ТОВ "Тираспольтрансгаз-Придністров'я" у Telegram.

У зв'язку з призупиненням газопостачання до Придністров'я, ТОВ "Тираспольтрансгаз-Придністров'я" повідомляє про заплановане відключення газу. Підлягають відключенню наступні об'єкти: дахові котельні, що забезпечують опалення; приватні будинки в населених пунктах (якщо це можливо); багатоквартирні будинки з автономними системами опалення; а також багатоквартирні житлові комплекси, які мають спільну газову мережу з приватними домогосподарствами (за можливості відключення), - зазначається у заяві.

Постачання газу для споживачів у Придністров'ї було зупинено о 12:00 за місцевим часом.

Уточнили, що в багатоквартирних будинках газ буде доступний лише для приготування їжі. Це стане можливим завдяки запасам у газопровідній системі, поки тиск у мережі не впаде до критично низького рівня. Мешканців закликали обов'язково закривати газові крани і утримуватися від спроб самостійно відновити його постачання.

За тиждень до припинення транзиту, енергоблоки Молдавської ДРЕС почали перехід з використання газу на вугілля. За прогнозами, наявних запасів вистачить приблизно на 50 днів за умов суворого режиму економії. Це передбачає, що підприємства перейдуть на нічний графік роботи, буде організовано нічний транспорт для співробітників, а робочі години в адміністративних установах будуть скорочені. В регіоні вже зупинено планові медичні огляди в лікарнях.

Для пацієнтів доступно лише 2355 ліжок, включно з 355 для хворих на туберкульоз і психоневрологічні захворювання. На екстрені виклики виїжджатимуть 54 машини швидкої допомоги, які підвозитимуть пацієнтів до лікарень з опаленням. Школи готуються перевести на дистанційне навчання. А жителям, які можуть використовувати для опалення дрова, дозволили вручну збирати дрова. Для використання техніки під час рубки дерев потрібно отримати дозвіл у місцевій адміністрації. На придністровських сайтах і в пабліках публікується інформація про те, де і як можна придбати дрова.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.