Відмовився від Кобзона, підтримував дружні стосунки з Ющенком, а в останні роки страждав від хвороби: що можна розповісти про непересічного Ігоря Поклада та як він святкував свій останній день народження.

Композитор Ігор Поклад, який відійшов у вічність 9 липня у віці 83 років, залишив по собі не лише безліч незабутніх мелодій, а й вражаючу життєву історію, що могла б стати основою для роману. Лауреат Шевченківської премії та Герой України, він створив музику для таких творів, як "Енеїда", "Конотопська відьма", "Як козаки...", а також для хітів "Чарівна скрипка", "Кохана" та "Дикі гуси". У останні роки свого життя він стикався з численними хворобами, пережив окупацію, втратив деяких давніх друзів, але також здобув нових, справжніх.

OBOZ.UA поділиться інформацією про останні роки життя видатного композитора та опише, як відзначали його 83-й день народження.

Останній день народження був простим, але сповненим тепла.

10 грудня 2024 року Ігор Поклад святкував свій 83-й день народження. Через проблеми зі здоров'ям святкування відбулося в домашній обстановці, в оточенні близьких. Серед запрошених важливим гостем став третій президент України Віктор Ющенко, який прийшов у супроводі доньки Віталіни.

"Ми дуже багато спілкувалися з Віктором Андрійовичем телефоном, але ніколи не бачилися. Він зателефонував привітати Ігоря Дмитровича з днем народження 10 грудня, а чоловік каже: "Ну що ми телефоном та телефоном, приїжджайте до нас". Він і приїхав у гості з дочкою Віталіною", - згадувала в інтерв'ю OBOZ.UA дружина Ігоря Поклада, Світлана.

Після привітальних слів Віктор Ющенко поділився своїми щирими побажаннями для митця, сподіваючись, що той доживе до "клубу +100". У той час донька Віталіна активно ділилася фотографіями та відео з цього особливого вечора в соціальних мережах, супроводивши їх щирими словами: "Така віддана своїй країні і родині людина, як ви, заслуговує виключно на щастя. Ви — наша гордість. Творіть, пишіть, любіть! Бажаємо вам многая і благая літа в мирній, вільній Україні! Ми вас любимо і обіймаємо всією родиною".

Останнє прощання з Кобзоном.

Ігор Поклад і Йосип Кобзон дружили понад півстоліття, починаючи з радянських часів, коли Кобзон часто приїздив до Києва. Їхні зустрічі, спільні вечері в ресторанах і фотографії разом стали невід'ємною частиною життя митця. Однак після 2014 року, коли Кобзон публічно висловив підтримку анексії Криму та бойовикам на Донбасі, Поклад вирішив порвати з ним всі зв'язки.

"Мій чоловік товаришував з Кобзоном понад п'ятдесят років, - розповіла Світлана. - І коли в того таке сталося з головою, перервав спілкування. Йосип же з'їхав з глузду - це стовідсотково. Журналіст Дмитро Гордон нам розповідав, як якось він півтори години намагався вкласти йому в голову, що насправді відбувається в Україні. І, каже: "Він вислухав, жодного разу не перебив. А потім, коли закінчив, видав: "Нічого собі, Дімо, як тобі мозки промили".

Ці слова стали фінальною нотою в їхній історії. Як поділилася дружина композитора, навіть близькі Кобзона зізнавались, що в останні дні свого життя він перебував у мареннях, проте саме українською мовою. Незважаючи на це, Поклад більше не підтримував з ним зв'язок.

Стан здоров'я і виклики життя під час війни

У останні роки свого життя Ігор Поклад страждав від серйозних хвороб. Йому було складно переміщатися самостійно, і навіть під час повітряних тривог спуститися до укриття ставало справжнім випробуванням. Проте, як розповідає його дружина, композитор залишався розумним, веселим і сповненим бажання жити до останнього моменту.

"Ми вже збудували маленьку піч, щоб хоч трохи зігрітися. Кожного ранку я нагадую йому: дивись, весна ось-ось прийде, стане легше. Ми підемо в сад, де все зацвіте. Сподіваюся підтримати його, адже іноді він відчуває себе пригнічено. Хоча, чесно кажучи, не думаю, що лише у нас бувають такі настрої," - ділилася Світлана Поклад.

Друзів та учнів Ігоря Поклада не покидала його підтримка протягом цих років. Сім'я зберігала контакт із молодими музикантами, які приходили на допомогу у господарстві, надаючи енергію та впевненість у майбутньому.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що дружина Ігоря Поклада поділилася історією про те, як Ніна Матвієнко завадила виконанню пісні Софії Ротару. Цей знаменитий трек виявився відомою "Сіла птаха".

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.