ЗМІ повідомляють: Журналіст Опанасенко зник з соціальних мереж на три тижні після суперечки щодо бронювання від військових.
Як повідомляють "Українські новини" журналіст-розслідувач Максим Опанасенко досі не прокоментував скандал зі своїм бронюванням у ТОВ "Євро Таннелс", за допомогою якого він нібито ухиляється від служби в армії. Зокрема, про бронювання стали відомо на початку грудня, і відтоді він не надав жодних публічних пояснень, а навпаки - зник із публічного простору, не коментуючи цю тему у соцмережах.
Максим Опанасенко
ЗМІ встановили, що Опанасенко формально працевлаштувався менеджером зі зв'язків із громадськістю у згадане ТОВ. Втім, інші співробітники жодного разу не бачили його в офісі на вул. Предславинській у Києві.
"Українські новини" відзначають, що до того журналіст два роки ухилявся від оновлення даних у ТЦК. І зробив це лише у травні 2024 року, після того, як набрав чинності закон про кримінальну відповідальність за неоновлення даних. Тоді Опанасенка вперше поставили на військовий облік, присвоївши військове звання "солдат".
Крім того, журналісти виявили, що офіційні доходи родини Опанасенка суттєво нижчі за обсяги їхнього майна.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що ДБР розслідує низку кримінальних справ щодо керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна: зокрема, про ухилення від мобілізації, підробку документів НАЗК, незаконне використання гуманітарки та привласнення джипу Nissan Pathfinder.
Крім того, згідно з інформацією, деякі особи, такі як Михайло Жернаков, керівник фундації "DEJURE", Орест Рудий, чоловік співзасновниці ЦПК Дарії Каленюк, Олександр Лємєнов, головний експерт StateWatch, Олександр Саліженко, головний редактор руху "Чесно", а також журналісти Юрій Бутусов, Юрій Ніколов, Максим Савчук, Віталій Сич, головний редактор видання "NV", і Сергій Якоб, чоловік керівника київського офісу "Радіо Свобода" Наталії Седлецької, також нібито ухиляються від служби в армії.