ЗМІ повідомляють, що Сполучені Штати відновили поставки високоточних бомб GLSDB в Україну після їх модернізації.
Сполучені Штати готові поновити постачання в Україну високоточних керованих бомб GLSDB, які були вдосконалені для більш ефективного протистояння російським системам перешкод.
Як пише "Європейська правда", про це повідомили агентству Reuters двоє людей, знайомих з цією зброєю.
Боєприпаси прибудуть на тлі повідомлень про те, що українські запаси далекобійних ракет ATACMS вичерпалися.
Бомби GLSDB були придбані під час президентства Джо Байдена в рамках Ініціативи з підтримки безпеки України.
Протягом останніх кількох тижнів здійснено 19 тестових пострілів, щоб оцінити результативність модернізації GLSDB. Деякі з оновлень були спрямовані на покращення стійкості системи озброєння.
Останній раз українці застосовували цю зброю кілька місяців тому, зазначив один з військовослужбовців. Повернення GLSDB на фронт може статися вже в найближчі дні, оскільки необхідні запаси вже присутні в Європі.
Російське глушіння завадило багатьом GLSDB великої дальності вразити намічені цілі, розповіли агентству у травні минулого року троє людей, знайомих з проблемами.
Протягом минулого року Україна активно шукала можливості отримання потужної зброї, щоб мати змогу здійснювати атаки на російські лінії постачання та знищувати склади.
У відповідь на цей виклик компанія "Боїнг" презентувала Пентагону нову зброю з дальністю 161 км - GLSDB. Ця бомба оснащена компактними крилами, що розширюють її радіус дії, і поєднує в собі малогабаритну бомбу GBU-39 (SDB) та ракетний двигун M26, які є звичними в арсеналах США та відзначаються відносно низькою вартістю.
Але навігаційна система GLSDB, яка дозволяє їй обходити такі перешкоди, як гори і системи протиповітряної оборони, була успішно виведена з ладу російським глушінням, повідомили в травні троє людей, поінформованих з цього питання.
Бомба виготовляється спільно компаніями SAAB AB і Boeing, і була розроблена задовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році.
Нагадаємо, що в вівторок команда президента Дональда Трампа вирішила відновити військову підтримку та обмін розвідувальною інформацією з Україною. Це сталося після того, як Київ висловив готовність підтримати ініціативу Вашингтона щодо 30-денного припинення вогню з Росією.