Мас-медіа повідомляють: Росія прагне досягти від США скасування авіаційних санкцій, але Європейський Союз перешкоджає цим ініціативам.
Росія просуває ідею щодо ідею відкриття повітряного простору США для російських авіакомпаній у рамках угоди про припинення вогню з Україною, водночас ці спроби зіштовхуються зі спротивом ЄС.
Про це повідомляє Politico, пише "Європейська правда".
Як зазначає видання, ЄС не зацікавлений у знятті авіасанкцій з РФ, а без участі Європи російським перевізникам буде нелегко літати до США.
"По-перше, Європейський Союз наклав суворі санкції на Росію, що передбачають заборону для російських авіакомпаній використовувати повітряний простір ЄС", - повідомив анонімний представник Європейської комісії.
Окрім політичних рішень щодо санкцій, посадовець ЄС також вказав на "серйозні питання безпеки", пов'язані з можливим відкриттям повітряного простору ЄС для російських літаків.
За його словами, "невідомо, чи належним чином обслуговувалися російські авіакомпанії та служби повітряного руху протягом останніх трьох років, що ставить льотну придатність російського флоту під серйозний сумнів".
Після початку повномасштабної агресії Російської Федерації проти України, авіаційним компаніям з Росії було заборонено здійснювати посадку та польоти над територією Європейського Союзу та Сполучених Штатів.
Крім того, Росія обмежила доступ до комплектуючих для літаків західних брендів, зокрема Boeing і Airbus.
Водночас Росія вимагає відновлення прямого авіасполучення з США в рамках будь-якої угоди про припинення бойових дій.
Зокрема, 11 квітня глава МЗС РФ Сєргєй Лавров заявляв, що такий крок "має стати наслідком зняття санкцій з "Аерофлоту".
"Американці це обдумували, але до цього часу ми не спостерігали жодних дій у відповідь," - зазначив міністр Росії.
Також надходила інформація про те, що Росія надіслала запит до Вашингтона, в якому попросила дозволити їй придбати літаки американської компанії Boeing, сплативши за них російськими державними активами, що залишаються замороженими з початку конфлікту, за умови встановлення режиму припинення вогню.
Будь-які ініціативи, спрямовані на пом'якшення обмежень для американських і російських авіаперевізників, можуть призвести до посилення конкуренції для європейських авіакомпаній. Останні вже давно висловлюють занепокоєння щодо додаткових витрат, які виникають через необхідність уникати російського повітряного простору під час рейсів до Азії. Це, в свою чергу, створює конкурентну перевагу для китайських авіаперевізників.
Однак, попри ці аргументи, Брюссель не прагне терміново розпочинати переговори з Москвою щодо доступу до європейського повітряного простору, головним чином через ризики, пов'язані з авіаперельотами над територією Росії.
Представник Європейської комісії охарактеризував безпеку повітряного простору Росії як "досить проблемну", посилаючись на інцидент з авіарейсом Азербайджанських авіаліній, який, ймовірно, зазнав ураження від російської ракети системи протиповітряної оборони.
Згідно з інформацією, раніше опублікованою агентством Bloomberg, США висловили пропозиції щодо укладення "мирної угоди" між Росією та Україною, які включають можливість послаблення санкцій проти РФ за умови тривалого припинення вогню, а також відмову від розгляду питання про вступ України до НАТО.
Також, відповідно до інформації, наданої агентством, Сполучені Штати готові прийняти російське управління над українським півостровом Крим в контексті більш масштабної мирної угоди між Москвою та Києвом.