Медіа отримали інформацію про наміри НАТО запросити Україну.
Анонімні дипломати зазначили, що наразі серед членів Альянсу не спостерігається ознак необхідного одностайності для ухвалення такого рішення.
Міністри закордонних справ держав НАТО планують зустрітися у вівторок, 3 грудня, у Брюселі. Напередодні цієї події, глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга зазначив, що надання Україні запрошення до Альянсу могло б позбавити Росію одного з основних аргументів у її війні — запобігання вступу України до НАТО. Однак, як повідомляє Reuters, навряд чи члени блоку прислухаються до думки Києва та ухвалять рішення про запрошення після зустрічі.
Дипломати, які побажали залишитися неназваними, зазначили, що серед 32 країн-членів НАТО наразі немає свідчень про наявність консенсусу. Це рішення, на думку інформаційного агентства, підірве сподівання України на політичний поштовх у очікуванні на можливе повернення Дональда Трампа до президентської посади у США.
За інформацією високопрофільного американського урядовця, зустріч має на меті зміцнення підтримки України, щоб країна могла зайняти максимально вигідну позицію наступного року "під час потенційних переговорів".
"Досягнення згоди вимагатиме тижнів і навіть місяців. Я сумніваюся, що це можливо вже завтра — це справді було б для мене несподівано. Найефективнішим шляхом вирішення питання є збільшення фінансування, постачання озброєння та активна мобілізація", — зазначив представник.
Відомо, що Україна очікувала на отримання офіційного запрошення до НАТО під час липневого саміту у Вашингтоні, але цього не трапилося.
Окрім цього, Україна звернулася до НАТО з проханням надати їй запрошення для приєднання до Альянсу на зустрічі, запланованій на 3-4 грудня в Брюсселі.
Зеленський виступає з ініціативою приєднатися до НАТО без забезпечення захисту за п'ятою статтею.