ЗМІ повідомляють, що через ситуацію з Трампом у НАТО працюють над мінідекларацією для саміту, ймовірно, без згадки про Україну.

Фінальне комюніке саміту НАТО, запланованого на червень у Гаазі, буде значно скорочено. Існує ймовірність, що в ньому не буде жодних згадок про Україну та Росію.

Про це стало відомо Radio Free Europe/Radio Liberty, пише "Європейська правда".

Червневий саміт НАТО планується організувати з метою отримання згоди президента США Дональда Трампа та запобігання великим конфліктам, подібним до тих, що мали місце під час саміту 2018 року в Брюсселі. Як повідомляє RFE/RL, в рамках цих зусиль остаточне комюніке саміту в Гаазі буде суттєво скорочене.

За інформацією, наданою представниками НАТО, основна мета полягає в тому, щоб фінальний документ містив всього три-чотири абзаци, що суттєво відрізняється від попередніх самітів.

Наприклад, у 2024 році Вашингтон підготував декларацію, що містила 40 абзаців, тоді як комюніке, ухвалене у Вільнюсі у 2023 році, нараховувало 90 абзаців та охоплювало різноманітні аспекти.

У цьому році текст може виявитися позбавленим будь-яких прямих посилань на Росію, а можливо, і на Україну. Це суттєво відрізнить зустріч у Гаазі від попередніх самітів.

Як у Вашингтоні, так і у Вільнюсі, Україна домінувала в порядку денному самітів. На них також точилися палкі дебати щодо того, чи запропонувати країні членство в Альянсі та як визначити її майбутній шлях до вступу.

Проте, за інформацією одного європейського чиновника, враховуючи, що Дональд Трамп відкидає ймовірність швидкого прийняття України в НАТО, можливо, доцільніше зовсім не згадувати про Україну в декларації — щонайменше на даний момент.

Будь-яка ініціатива щодо узгодження формулювання може призвести до менш потужної заяви, ніж та, що була прийнята у Вашингтоні в 2024 році, де НАТО принаймні взяв на себе зобов'язання продовжувати підтримувати Київ "на його незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи вступ до НАТО".

На саміті в Гаазі, як очікується, керівники країн-учасниць НАТО досягнуть згоди щодо нової мети витрат на оборону. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте пропонує державам підвищити витрати до 3,5% від ВВП, а також виділити додаткові 1,5% від ВВП на інші оборонні потреби.

Американські чиновники повідомили союзникам по НАТО, що хоча Трамп має намір взяти участь у саміті в Гаазі цього літа, він може змінити своє рішення і скасувати візит, якщо інші члени Альянсу не погодяться на попередню угоду щодо підвищення витрат.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.