Журналіст-розслідувач Опанасенко досі не спростував інформацію щодо фальшивої броні, повідомляють ЗМІ.
Відомий розслідувач Максим Опанасенко поки що не висловився щодо резонансної ситуації з його фіктивним бронюванням у компанії "Євро Таннелс", яке стало відомим на початку грудня, і яке викликало обурення через можливий ухід від служби в армії.
Відтоді він не надав жодних публічних пояснень, а навпаки - зник із публічного простору, не коментуючи цю тему у соцмережах. Про це пише "Закон і бізнес".
ЗМІ встановили, що Опанасенко формально працевлаштувався менеджером зі зв'язків із громадськістю у згадане ТОВ. Але числиться там фіктивно, бо інші співробітники жодного разу не бачили його в офісі на вул. Предславинській у Києві.
А до того журналіст два роки ухилявся від оновлення даних у ТЦК. І зробив це лише у травні 2024 року, після того, як набрав чинності закон про кримінальну відповідальність за неоновлення даних. Тоді Опанасенка вперше поставили на військовий облік, присвоївши військове звання "солдат".Також ЗМІ встановили, що офіційні доходи родини Опанасенка значно менші, ніж майно, яким вона володіє.
"Опанасенко не є єдиним активістом, який має стосунок до нового соціального явища, відомого в бізнес-середовищі як "шабунінг". Цей термін описує осіб з громадянського сектору, які, закликаючи інших до боротьби та підтримуючи мобілізаційні заходи, самі уникають військової служби, обходять отримання повісток, залишають військові частини без дозволу або підробляють документи, що нібито підтверджують їх службу", - зазначає видання.
Нагадуємо, що Державне бюро розслідувань проводить розслідування кількох кримінальних справ стосовно Віталія Шабуніна, керівника Центру протидії корупції. Серед основних звинувачень - ухилення від мобілізації, підробка документів Національного агентства з питань запобігання корупції, незаконне використання гуманітарної допомоги та привласнення автомобіля Nissan Pathfinder.
Згідно з інформацією від медіа, ухиляються від військової служби такі особи, як Михайло Жернаков, керівник фундації "DEJURE", Орест Рудий, чоловік співзасновниці Центру протидії корупції Дарії Каленюк, Олександр Лємєнов, провідний експерт StateWatch, Олександр Саліженко, головний редактор руху "Чесно", а також журналісти Юрій Бутусов, Юрій Ніколов, Максим Савчук і Віталій Сич, редактор видання "NV". Серед інших також згадується Сергій Якоб, чоловік голови київського офісу "Радіо Свобода" Наталії Седлецької.