Зеленський підкреслив, що Росія використовує питання виборів для дестабілізації обстановки в Україні та для початку контрнаступу.
Володимир Зеленський підкреслив, що він ставиться до можливості проведення виборів в Україні під час війни з великою обережністю. Він зазначив, що ця тема є важливою для Росії, яка прагне дестабілізувати ситуацію в нашій країні.
Зеленський висловив цю думку в інтерв'ю, яке надав британському телеканалу ITV News.
Росіяни піднімають питання виборів, оскільки їм необхідна своя людина на чолі України. Це для них такий формат, в якому країна існувала протягом трьох десятиліть. Вони звикли до ситуації, коли мали можливість впливати на Україну через інституційні механізми, перешкоджали її розвитку, не дозволяли інтегруватися в Європейський Союз і підтримували тісні економічні зв'язки з Росією. Це призводило до того, що Україна ставала, як колись казали, сировинним придатком для Росії — видобуваючи ресурси, але не отримуючи від цього жодної вигоди для себе, - зазначив президент.
Президент наголосив, що РФ "потрібен ляльковий президент".
"Україна є незалежною державою, що володіє своїм суверенітетом. Наш народ обрав президента, який відстоює інтереси країни та її громадян. Я продовжуватиму їх захищати, незалежно від терміну перебування на цій посаді", - підкреслив Зеленський, зазначивши, що не має жодного страху перед можливими виборами.
Він підкреслив, що "усі ми прагнемо, щоб війна завершилася, і ми змогли провести вибори. Ми, як ніхто інший, бажаємо миру". Президент також зазначив, що "у часи війни наше суспільство виступає проти виборів, і більшість людей не підтримує цю ідею".
"Чому так відбувається? Бо всім зрозуміло, що нас чекає... Ми маємо або завершити військовий стан, або його призупинити. Якщо ми вирішимо його призупинити, це призведе до втрати нашої армії. І, зрештою, це порадує росіян... За законом неможливо утримувати таку армію в таких умовах. Люди повернуться до своїх домівок... Це буде період затишшя, і Росія неодмінно скористається цим для здійснення своїх контрнаступальних планів", - підкреслив президент.
Зеленський зазначив, що виникають труднощі у разі організації виборів під час війни, зокрема щодо можливості голосування для військовослужбовців, українців, які перебувають за межами країни, а також тих, хто залишився на тимчасово окупованих територіях.
"Яким чином військовослужбовці зможуть реалізувати своє право голосу? Це питання є технічно дуже складним. Відсутність їхньої участі у голосуванні було б несправедливо. Вони стоять на захисті демократії, але про яку демократію ми можемо говорити, якщо ті, хто її боронить, позбавлені можливості голосувати? Як вчинити з мільйонами наших громадян, які перебувають за кордоном? Нам потрібно створити відповідну інфраструктуру. Існує близько 8 мільйонів людей. Як можна організувати голосування без їхньої участі? І що робити з мільйонами, які опинилися на окупованих територіях?" - зазначив президент.
Тема виборів в Україні знову стала предметом обговорення у США. Цього місяця Кіт Келлог, спеціальний представник Трампа з питань України та Росії, заявив про бажання Сполучених Штатів бачити проведення виборів в Україні, можливо, до кінця року. Це особливо актуально, якщо Київ зможе досягти угоди про мир з Росією найближчими місяцями. За інформацією з українських джерел, адміністрація Трампа поки що не висувала офіційних вимог щодо проведення президентських виборів в Україні до кінця 2025 року.