Зеленський попередив Угорщину та Словаччину про наслідки підтримки Росії.
Президент України Володимир Зеленський у своєму новорічному зверненні, яке було опубліковано в ніч з 31 грудня на 1 січня, закликав уряди Словаччини та Угорщини дотримуватися "єдності Європи, що є ключовою для майбутнього кожного народу на континенті".
"Я переконаний, що угорський та словацький народи насправді підтримують нас, українців, у боротьбі за справедливість. Влада цих країн також повинна визнати цю правду," - підкреслив він.
Зеленський підкреслив, що не варто боятися майбутнього України в Європі. "Нам слід докладати максимум зусиль, щоб Росія не мала місця в Європі. Її танки, ракети та зло, яке воно принесе, якщо Україна не витримає. Якщо сьогодні Росія простягає руку дружби, це не означає, що завтра цією ж рукою вона не завдасть удару", - зазначив президент.
Він висловив вдячність усім партнерам і союзникам, які надають підтримку Києву у його боротьбі проти московської агресії, "усім, завдяки кому Україна вистояла і продовжує стояти". Особливо він відзначив США: "З перших хвилин цього конфлікту Америка була на боці України. І я переконаний, що вона залишиться з нами і в години миру," – підкреслив Зеленський.
Він також висловив переконання, що обраний президент США Дональд Трамп "зможе принести мир та покласти край путінській агресії". "Я вірю, що ми разом зі США здатні на цю силу. Змусити Росію до справедливого миру", - наголосив голова української держави.
Водночас Зеленський застеріг: відносини з РФ не можна просто "обнулити" так само, як забути все, що скоїла Росія. "Буча, Оленівка, Авдіївка, усі наші знищені міста й села. Ось чому дійсно справедливий мир не може настати за принципом "почнімо з чистого аркуша". Бо рахунок не 0:0. На рахунку - тисячі, тисячі українців, життя яких украла Росія", - зазначив він.
Зеленський висловив вдячність іншим державам та організаціям, які продовжують надавати Україні фінансову та військову підтримку. Зокрема, він згадував про зенітні ракетні системи Patriot і IRIS-T, а також ракети ATACMS, Storm Shadow/SCALP та винищувачі F-16.
Окремо він згадав чеську ініціативу із закупівлі снарядів для України, "данську модель" фінансування виробництва озброєнь в Україні для потреб Збройних сил України, рішення Великої сімки (G7) щодо кредитування за рахунок доходів від заморожених російських активів, фінансову допомогу Європейського Союзу.
Зеленський також зауважив, що Україна нарощує обсяги власного виробництва озброєнь. "30 відсотків усього, що в цьому році було в наших хлопців на полі бою, - усе це було зроблено в Україні", - повідомив він.
За словами президента, Україна "вперше досягла виробництва понад мільйон безпілотних літальних апаратів на рік". Серед дронів, створених в Україні, він особливо підкреслив такі моделі, як "Гор", "Вампір", "Колібрі", "Камік", "Лютий", Heavy Shot та Fire Point.
Крім того, Зеленський перелічив українські ракети і ракети-дрони, зокрема "Паляницю", "Пекло", "Руту", "Нептун". Вперше від початку повномасштабного вторгнення він також публічно згадав про балістичні ракети комплексу "Сапсан", розробка і випробовування елементів яких тривала у 2000-2010, згодом була згорнута, але після вторгнення РФ у 2014 році - почала відновлюватися. На якій стадії зараз розробка - достеменно не відомо. Зеленський не наводив будь-яких подробиць.