Зеленський дає зрозуміти, що відкритий до мирних перемовин, - повідомляє WSJ.

Зеленський сигналізує про готовність до діалогу щодо миру / УНІАН

Президент України Володимир Зеленський поступово змінює свою точку зору щодо конфлікту з Росією, вказуючи на можливість компромісу, при якому Україна могла б відмовитися від боротьби за окуповані території в обмін на вступ до НАТО. Таку інформацію повідомляє The Wall Street Journal.

У серії інтерв'ю минулого тижня Зеленський заявив, що готовий до переговорів про припинення війни. Раніше він наполягав, що Україна боротиметься, доки не поверне всі території, що перебувають під контролем Москви, які становлять приблизно 20% країни. Тепер президент припускає можливість припинення вогню за умови захисту решти України НАТО. Проте дві серйозні перепони - малоймовірне приєднання України до Альянсу найближчим часом і відсутність інтересу Росії до переговорів.

На пресконференції в неділю Зеленський наголосив, що будь-які переговори можливі лише з позиції сили.

"Президент підкреслив, що якщо ситуація призведе до замороженого конфлікту без чіткої і сильної позиції України, то Путін може знову активізуватися через два, три або п'ять років з метою завдати нам шкоди."

У п'ятницю, під час інтерв'ю на Sky News, Зеленський висловив ідею про можливість зупинки "гарячої фази війни" в Україні, якщо хоча б неокуповані регіони країни отримають право на членство в НАТО. Президент також підкреслив, що Київ прагне повернути захоплені території шляхом дипломатичних переговорів.

У бесіді з японським інформаційним агентством Kyodo News Зеленський висловив:

"Нашій армії не вистачає сил для звільнення окупованих територій. Ми повинні знайти дипломатичні рішення".

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте наголосив на необхідності зосередитися на військовій підтримці України, зазначивши: "Наші головні пріоритети - це посилення військової допомоги Україні на всіх рівнях".

Західні держави вивчають можливість укладення угоди, що міститиме гарантії безпеки для України, як потенційний шлях до завершення конфлікту. У той же час, екс-генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив думку, що тимчасова передача територій, які знаходяться під контролем Росії, може бути досяжною, якщо Україні будуть надані суттєві гарантії безпеки.

"Це не свідчить про те, що Україна повинна вічно поступитися своєю територією," - підкреслив він.

Українське суспільство дедалі більше прагне завершення конфлікту. Згідно з дослідженням Gallup, 52% громадян України виступають за мирні переговори, що є значним зростанням у порівнянні з 27% торік. Однак відсутність членства в НАТО залишає країну без належних гарантій безпеки.

"Найсильнішою гарантією безпеки є членство в НАТО", - заявила верховна представниця ЄС Кая Каллас під час візиту до Києва.

Антоніу Кошта, голова Європейської ради, зазначив, що Європейський Союз продовжить підтримувати Україну "настільки довго, як це буде необхідно".

Західні урядовці зберігають скептицизм щодо бажання Кремля вести переговори, оскільки Росія продовжує досягати успіхів на фронті. Незважаючи на значні втрати, перевищуючі тисячу військових щодня, Москва не зупиняє своїх наступальних операцій і витрачає величезні ресурси на цю кампанію.

В минулому місяці Сергій Шойгу, секретар Ради безпеки Росії, висловив думку, що Захід має визнати перемогу Росії у війні та розпочати переговори. Крім того, російські посадовці зазначили, що Україні слід відмовитися від сподівань на вступ до НАТО в контексті будь-яких мирних угод.

Кілька українських чиновників зазначають, що замість вступу до НАТО можливим варіантом є отримання військової підтримки від союзників, яка буде необхідною в найближчому майбутньому для боротьби з Росією. Проте, президент Зеленський відкрито висловив незадоволення тим, що західна допомога не відповідає сподіванням щодо забезпечення армії всім необхідним.

Західні союзники стикаються з фінансовим викликом підтримки України. За словами українських чиновників, Києву знадобиться 120 мільярдів євро військової допомоги наступного року для стримування Росії.

"Витрати можуть стати занадто обтяжливими для урядів західних країн, особливо якщо адміністрація Трампа зменшить фінансову підтримку Україні", - підкреслив високопосадовець з України.

Володимир Зеленський зазначав, що Дональд Трамп та його команда усвідомлюють позицію України, а також її "стратегію досягнення перемоги", яка має на меті зміцнити її позиції під час переговорів.

Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що швидке закінчення війни в Україні без територіальних втрат нереальне і для досягнення миру Києву, можливо, доведеться відмовитися від окупованих територій.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.