Зеленський висловився про 9 травня в Москві: Це свято цинізму та обману.
У своєму відеозверненні до Дня пам'яті та перемоги над нацизмом президент України підкреслив цинічність Російської Федерації, зазначаючи, що на святковому параді 9 травня присутніми будуть "ініціатори братських могил у Бучі" та ті, "хто здійснив блокаду Маріуполя".
Президент України Володимир Зеленський звернувся до громадян з нагоди Дня пам'яті та перемоги над нацизмом, що святкується 8 травня, і висловив свою незгоду з цинічною позицією Росії щодо цього важливого дня.
У відео, зафіксованому на Хрещатику, Зеленський підкреслив, що Україна святкує цей день разом із усім світом, "разом із тими, хто 80 років тому боровся за виживання, щоб зло зазнало поразки, аби не допустити повторення в історії". Він також зазначив, що, розв'язавши повномасштабну агресію проти України, Росія знову втілила це зло.
"Вранці 24 лютого на Хрещатику панувала тиша — жодних автомобілів чи перехожих. Нині ж це місце ожило, як ви можете бачити. Три роки тому, під час запису звернення до Дня Незалежності, тут стояла знищена російська техніка. І лише подібний парад зла може мати місце в такій атмосфері," - підкреслив президент.
Зеленський підкреслив, що сучасне життя в центрі Києва стало можливим завдяки українським захисникам — тим, хто нині охороняє країну на всіх фронтах, далеко від своїх домівок, щоб забезпечити цю можливість.
За словами президента, Москва ілюструє контраст між Росією та Україною кожного 9 травня, демонструючи "різницю між життям на Майдані Незалежності та парадом страху на Красній площі".
"Секта, що зветься 'Можем повторить'. Ви відтворили. Повторили все те зло (...) Завтра про звірства нацистів говоритиме організатор братських могил у Бучі. І про блокаду Ленінграда говоритимуть ті, хто сам організував блокаду Маріуполя. Це буде парад цинізму (...) Парад жовчі та брехні. Так, ніби не десятки союзних держав, а особисто Путін здолав нацизм", - підкреслив президент України.
Він підкреслив, що Україна, яка під час Другої світової війни втратила більше 8 мільйонів своїх громадян, на відміну від Росії, пам'ятає про те, що 80 років тому десятки народів об'єдналися в боротьбі з нацизмом.
"І майже кожна українська родина сьогодні має героя, який боровся чи бореться з новим злом. Бореться за нашу Україну, наш Київ, за всі наші міста, села, за наших людей, за наше життя", - сказав президент.
На прикладі спонтанного народного меморіалу на Майдані Президент Зеленський підкреслив глибоку повагу українців до своїх героїв, зазначивши, що це є ще одним свідченням "прірви між нами та злом". "Для них ідол - це дід на Красній площі, що забрав життя мільйонів. А для нас герої - це ті, хто серед нас", - додав глава держави.
Згідно з думкою Зеленського, День пам'яті та перемоги над нацизмом символізує важливу істину: "жодне зло не триває вічно". "Кожен загарбник рано чи пізно залишає нашу територію. Життя завжди відновлюється. Ми саме за це боремося сьогодні. І це обов'язково відбудеться в майбутньому", - підкреслив президент.