Зеленський провів перезавантаження уряду на фоні російського агресивного наступу. Головні теми міжнародних медіа 18 липня.

Міжнародні видання звертають увагу на зміни в українському уряді, які, на думку експертів, не забезпечать потрібних реформ. Тим часом Росія продовжує нарощувати тиск на полі бою, в той час як Трамп надає Путіну 50 днів, щоб реалізувати свої плани.

Цю інформацію, а також багато іншого, висвітлювали міжнародні ЗМІ станом на ранок 18 липня.

Лише кілька міжнародних видань звернули увагу на зміни в українському уряді. Наприклад, Politico, посилаючись на думки вітчизняних експертів, зазначає, що кадрові перестановки, здійснені Зеленським серед його вірних соратників на ключових посадах, не принесуть бажаних результатів. Більш того, злиття міністерств може призвести до паралічу урядової діяльності та створити додаткове навантаження на чиновників, які вже страждають від наслідків війни.

Журналісти зосередилися на нових призначеннях та ролях посадовців, а ми ж одразу перейдемо до аналізу оцінок, які надали іноземні колеги.

Відтак у виданні, знову ж таки, беруть до уваги оцінки "деяких спостерігачів" в Києві", які скептично поставилися до реструктуризації - хоча пройдуть місяці, перш ніж деякі з цих міністерств почнуть повноцінно функціонувати.

"Цей уряд не можна вважати справжньо новим. Швидше, це просто зміна місць у владі, що має незрозумілі наслідки для суспільства. Зазначати, що Шмигаль не справився зі своєю роллю прем'єр-міністра, було б недостовірно. А також важко вірити, що Юлія Свириденко зможе продемонструвати якісь значні досягнення," - підкреслила виконавча директорка Лабораторії законодавчих ініціатив Світлана Матвієнко.

Офіс, у свою чергу, сприймає ці зміни з більшою оптимістичною налаштованістю.

новий склад уряду України, зображення: телеграм-канал народного депутата Ярослава Железняка

"Справа не в тому, чи з'являються нові обличчя, а в тому, що приходять ті, хто здатен досягати реальних результатів. Нам необхідно, щоб все почало функціонувати, особливо в галузі оборони," - наводить слова чиновника, наближеного до президента, видання.

Пригадуючи час Шмигаля, український уряд витримав пандемію Covid-19 та початкову бліцатаку Росії навесні 2022 року. Він також відновив внутрішнє виробництво зброї, яке зараз забезпечує близько 40% військових потреб країни.

"Але Зеленський хоче більшого, прагнучи досягти 50 відсотків на тлі серйозних занепокоєнь щодо подальшої військової підтримки з боку союзників, таких як США", - наголошують у Politico.

Також там додають, що в останні місяці уряд Зеленського зіткнувся з численними викликами, починаючи від збереження західної підтримки та іноземного фінансування, які мають вирішальне значення для виживання країни, і закінчуючи налагодженням складних відносин президента з американським лідером Дональдом Трампом після їх сумнозвісного конфлікту в Овальному кабінеті 28 лютого. Україні також доводиться вести мирні переговори з Росією, на яких наполягає Вашингтон, реформувати країну, відроджувати енергетичну систему і виробництво зброї, і все це в той час, як Росія обстрілює її ракетними ударами і атаками з безпілотників і просувається вперед на східному полі бою.

У матеріалах CNN журналісти висловлюють припущення, що 50-денна пауза президента США Дональда Трампа щодо потенційних вторинних санкцій проти Росії відкриває для Кремля можливість скористатися нещодавніми поступовими успіхами. Аналітики вважають, що такі дії дедалі більше ставлять під загрозу важливі українські позиції на сході держави.

Згідно з інформацією, Росія може розпочати активний літній наступ вже в найближчі дні або тижні, ймовірно, задіявши 160 000 військових, які, за даними українських офіційних осіб, зосереджуються поблизу фронтової лінії, - зазначено в статті.

Протягом останніх двох тижнів, на думку авторів, Росія здійснила незначні, але стратегічно важливі кроки, що сприяли зміцненню позицій її військ для блокування українських сил у трьох критично важливих містах на сході фронту - Покровську, Костянтинівці та Куп'янську.

CNN також наводить думки аналітиків, які вважають, що нові горизонти часу можуть допомогти російському диктатору Володимиру Путіну в досягненні його цілей. Зокрема, Кейр Джайлз з Chatham House зазначив у вівторок, що це відкриває Москві можливості на дипломатичному фронті.

"Росії надано п’ятдесят днів, що дозволяє їй розробити альтернативний план і, можливо, знову обійти Вашингтон завдяки дипломатичним хитрощам, на які Трамп, ймовірно, з радістю погодиться... Останнє продовження Трампом термінів для Путіна лише продовжує страждання України на цей довільний період," - підкреслив Джайлз.

Поступове просування Москви навколо цих трьох міст далося їй значною ціною. Але мапа лінії фронту, складена українською моніторинговою службою DeepState, і звіти з регіону свідчать про просування російських військ у спробі обійти всі три населені пункти з флангу. Ба більше, у виданні вказують, що за останні 72 години російські війська наблизилися до Родинського, ключового населеного пункту на північний схід від Покровська, головного українського військового вузла, який Москва вже кілька місяців тримає в облозі.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.