Зеленський озвучив перший крок на шляху до закінчення конфлікту з Росією: подробиці.
Зеленський зазначив, що домовленість між Москвою та Києвом про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі стала б важливим кроком до деескалації конфлікту.
Взаємне зупинення атак на енергетичні об'єкти може стати важливим кроком у напрямку до завершення активних бойових дій з Росією.
Цю інформацію озвучив президент Володимир Зеленський, повідомляє видання Financial Times.
Вказується, що президент країни висловив думку, що зупинка російських авіаударів по українським енергетичним інфраструктурам та вантажним суднам могла б відкрити можливості для мирних переговорів. Він зазначив, що досягнення прогресу в цих аспектах могло б стати сигналом про те, що Москва, ймовірно, готова до завершення конфлікту.
"На першому (Мирному - Ред.) саміті ми стали свідками можливості ухвалення рішення, яке стосується енергетичної безпеки. Іншими словами, якщо ми не завдаємо ударів по їхній (російській - Ред.) енергетичній інфраструктурі, то вони, у свою чергу, не атакують нашу. Чи може це стати кроком до завершення активної фази війни? Я вважаю, що так", - прокоментував президент.
Слідкуйте за основними подіями дня:
Зеленський зазначив, що Україна активно обговорює питання безпекових гарантій із західними союзниками, зокрема в рамках НАТО. Він також спростував інформацію про можливі переговори з країнами Заходу щодо угоди, яка передбачала б "території в обмін на мир", що включало б вступ України до НАТО в обмін на відмову від контрольованих Росією територій.
"Зрозуміло, що деякі з наших партнерів можуть мати такі думки. Однак, вони не висловлюють їх безпосередньо мені, а скоріше через засоби масової інформації. У всіх наших обговореннях ми нині акцентуємо увагу на питаннях безпекових гарантій, і найвагомішою з них є НАТО", - підкреслив президент.
Нагадаємо, що під час бізнес-форуму БРІКС у Москві диктатор Російської Федерації Володимир Путін висловив думку про "мирне завершення" конфлікту в Україні. За його словами, для Москви важливими є умови для стабільного миру, і в якості таких умов він згадував про так звані Стамбульські угоди.