Зеленський підкреслив, що переговори між США та Росією без участі України є небезпечними.
Президент Володимир Зеленський заявив у суботу, що виключення України з переговорів між США та Росією про війну в Україні було б "дуже небезпечним", і попросив продовжити дискусії між Києвом і Вашингтоном для розробки плану припинення вогню.
Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю агентству Associated Press, передає "Європейська правда".
Зеленський висловив думку, що Росія не зацікавлена в участі в переговорах щодо припинення вогню або в обговоренні будь-яких компромісів, оскільки Кремль сприймає їх як ознаку слабкості в умовах, коли її війська мають перевагу на фронті.
Він зазначив, що президент США Дональд Трамп здатен змусити лідера Росії Владіміра Путіна сісти за стіл переговорів, застосовуючи загрози санкцій, які вплинуть на російську енергетичну та банківську сфери, а також продовжуючи підтримувати українське військо.
"На мою думку, ці дії є найбільш наближеними та суттєвими," - зазначив він.
Коментарі Зеленського з'явилися після заяв Трампа, який у п'ятницю зазначив, що представники США та Росії "вже ведуть переговори" щодо можливого завершення конфлікту. Трамп підкреслив, що його адміністрація мала "дуже серйозні" розмови з Росією, проте не деталізував їх зміст.
Трамп висловив думку, що він та Путін здатні вжити заходів для досягнення "значного" прогресу у вирішенні конфлікту між Росією та Україною.
"Вони можуть мати свої власні стосунки, але обговорювати Україну без нашої участі - це ризиковано для всіх", - зазначив Зеленський.
Він зазначив, що його команда веде переговори з адміністрацією Трампа, однак ці обговорення проходитимуть на "загальному рівні". Він впевнений, що найближчим часом відбудуться особисті зустрічі для розробки більш конкретних угод.
"Нам потрібно більше працювати над цим", - сказав він, додавши, що Трамп зі зрозумілих причин був зосереджений на внутрішніх питаннях у перші тижні після своєї інавгурації.
За даними ЗМІ, Трамп доручив підготувати телефонну розмову з Владіміром Путіним, яка матиме на меті організацію зустрічі.
Нещодавно президент США вимагав від Росії "укласти угоду" для завершення війни в Україні, пообіцявши в протилежному випадку посилення санкцій і тарифів проти Москви.
Він також висловив намір добиватися зниження цін на нафту з метою покласти край війні.