Зеленський та Трамп встановили взаєморозуміння - Financial Times

Досвідчені європейські політики надали українському президенту Володимиру Зеленському рекомендації щодо того, як знайти підхід до президента США Дональда Трампа.

Попри зміну настроїв у Білому домі, українському президенту все ще потрібно взаємодіяти з адміністрацією, де скептицизм щодо підтримки Києва залишається глибоко вкоріненим. Таку думку висловлює Financial Times.

У п'ятницю вранці, 11 липня, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив про намір вжити заходів у відповідь на численні атаки російських безпілотників. Цим він підкреслив своє глибоке розчарування щодо президента Росії Володимира Путіна, яке досягло критичної межі внаслідок нерезультативності переговорів про припинення конфлікту, повідомляють журналісти.

На минулому тижні, згідно з інформацією від видання, Трамп оголосив про надання Україні додаткових військових ресурсів, серед яких системи ППО Patriot. Він також висловив готовність до введення значно суворіших санкцій проти Росії та різко розкритикував президента цієї країни. Крім того, він пообіцяв зробити "важливе оголошення" стосовно конфлікту в Україні в понеділок, 14 липня.

Гнів Трампа вказує на значну еволюцію риторики адміністрації Білого дому, оскільки в початкові місяці його другого терміну президент США звинувачував Володимира Зеленського у виникненні конфлікту.

І відтоді Трамп дедалі більше незадоволений непоступливістю Росії в переговорах про можливе припинення вогню, яке проклало б шлях до довгострокового врегулювання -- однієї з головних цілей зовнішньої політики президента США.

"На сьогоднішній день ми опинилися ближче до впровадження нових фінансових ініціатив чи посилення тиску на Путіна, ніж будь-коли за час його правління", - зазначила Крістін Берзіна, керуюча директорка Німецького фонду Маршалла у США.

Проте, на думку аналітиків, різкі висловлювання Трампа на адресу Путіна не призведуть до суттєвих змін на користь Києва.

"Це не свідчить про те, що США раптом перетворяться на надійного партнера та прихильника України..." — прокоментував сучасну риторику Трампа Макс Бергманн із Вашингтонського центру стратегічних та міжнародних досліджень.

Крім того, два високопоставлені чиновники, які брали участь у переговорах із Вашингтоном із питань оборони та безпеки, заявили, що поки що мало відчутних доказів того, що Білий дім займе більш проукраїнську позицію.

Західні союзники Києва припускають, що Трамп однаково схильний бачити Путіна своїм основним партнером по переговорах у врегулюванні, а Зеленського -- головною перешкодою для досягнення працездатної мирної угоди.

Старший науковий співробітник Європейського центру Атлантичної ради Рейчел Ріццо вважає, що заява Трампа, імовірно, пов'язана скоріше з його розчаруванням у Путіні, ніж з його симпатією до Зеленського або підтримкою України.

Однак українському керівнику вдалося досягти значніших результатів у взаємодії з Трампом, вказує видання. Після напруженої зустрічі в Овальному кабінеті прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Еммануель Макрон надали Зеленському рекомендації щодо зміни його стратегії спілкування з президентом США.

Американські, французькі та українські офіційні особи, знайомі із ситуацією, розповіли, що Зеленському порекомендували під час взаємодії з Трампом висловлювати йому хвалебні відгуки і дякувати Вашингтону за підтримку.

При цьому українському президенту, як і раніше, доводиться мати справу з адміністрацією, в якій глибоко вкоренився скептицизм щодо допомоги Києву -- як з боку офіційних осіб, які вважають, що США слід більше зосередитися на Азії, а не на Європі, так і з боку інших, які за своєю філософією виступають проти втручання.

У той же час команда Трампа продовжує діалоги з Москвою: державний секретар Марко Рубіо зустрівся в Малайзії з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим. Проте значних успіхів досягнуто не було. Лавров дав зрозуміти американській стороні, що Кремль не має наміру поступатися жодною з радикальних вимог Володимира Путіна.

"Путін вирішив, що немає сенсу укладати угоду зі США", -- заявив директор Євразійського центру Карнегі в Берліні Олександр Габуєв, оскільки в Кремлі вважають, що підтримка України з боку Заходу слабшає.

Проте Володимир Зеленський висловив думку, що геополітичні тенденції сприяють Україні, підкресливши, що отримав позитивні політичні сигнали від високих посадових осіб, зокрема, з боку Сполучених Штатів Америки.

Нагадуємо, що президент США Дональд Трамп має можливість звільнити міністра оборони Піта Гегсета. Сенатори в США вже виявляють розчарування щодо нинішнього керівника Пентагону і з нетерпінням очікують його відставки.

Фокус також повідомляв, що Валерій Залужний, колишній головнокомандувач Збройних сил України та нинішній посол у Великій Британії, провів аналіз ситуації з війною в Україні і розкрив способи, як Україні можна зберегти підтримку Сполучених Штатів.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.