Заяви Путіна щодо нових атак "Орєшніком" є нічим іншим, як пустопорожнім висловлюванням та інформаційною кампанією Кремля, - зазначає ISW.
Цю інформацію передає РБК-Україна, спираючись на доповідь Інституту вивчення війни (ISW).
У звіті зазначається, що зусилля російського диктатора Володимира Путіна підкреслити технічні характеристики ракети є частиною більш широкої кампанії рефлексивного контролю, яку проводить Кремль.
В ISW переконані, що акцентування уваги на дальності та корисному навантаженні ракети, порівнюючи її руйнівні можливості з можливостями метеора, покликане залякати Україну та Захід і відвернути Київ від подальших ударів ЗСУ по території РФ західними системами.
Навіть погрози Путіна завдати ударів по "центрах ухвалення рішень" у Києві виглядають беззмістовними, оскільки російські війська вже регулярно атакують цивільні об'єкти та критично важливу інфраструктуру в столиці, використовуючи безпілотники та ракети, здатні нести ядерні боєголовки, - зазначено у звіті.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяви Путіна, зроблені під час засідання Ради безпеки ОДКБ у Казахстані 29 листопада, підкресливши, що "Путін прагне збільшити кількість ракет, які вже були запущені в Україну, на тисячі".
Агентство Reuters, посилаючись на п’ять джерел, які мають зв’язок з американською розвідкою, повідомило 27 листопада, що атака "Орєшніка" 21 листопада не змінила висновків американських розвідників. Вони вважають, що Кремль навряд чи вдасться до використання ядерної зброї в Україні, навіть у разі відповідних ударів Збройних Сил України по російських територіях з використанням західної зброї.
"Отже, безперервні демонстрації Путіна своїх досягнень у сфері ракетних технологій та його зв'язок із "Орєшніком" є складовою частиною інформаційної кампанії Кремля, яка має на меті маніпуляцію сприйняттям, і навряд чи свідчать про розробку сучасних російських засобів для ведення глибокого удару", - зазначають експерти Інституту вивчення війни.