Заступник міського голови та депутати опинилися під розслідуванням за несанкціоноване привласнення земельних ділянок у Києві: хто є фігурантами справи -- Delo.ua

Служба антикорупційних розслідувань та Національне антикорупційне бюро виявили корупційні махінації.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та НАБУ здійснили масштабну операцію, націлену на викриття корупційних схем у сфері земельних відносин Києва.

У результаті цієї акції вдалося виявити та нейтралізувати злочинну організацію, яку очолював колишній депутат Київської міської ради.

Їхня діяльність була орієнтована на захоплення важливих територій столиці та встановлення абсолютного контролю над процесом ухвалення рішень стосовно їхнього розподілу, а також охоплювала зловживання в бюджетній сфері й ряд інших правопорушень.

* Ексдепутат Київради - організатор схеми.

* Заступник голови Київської міської державної адміністрації.

* Депутати Київради, зокрема голова та члени земельної комісії.

* Директори міських служб.

* Інші особи, залучені до злочинної діяльності.

На час публікації затримано сім осіб, на причетність до злочинів перевіряється широке коло посадовців Київської міської ради та КМДА.

Імена не розголошуються, та як повідомляє Економічна правда із посиланням на джерела у НАБУ, обшуки пройшли у київського бізнесмена Дениса Комарницького.

Згідно з даними слідства, злочинна організація діяла за чітко розробленою схемою:

Лідер цієї організації користувався вагомим авторитетом у міській адміністрації, впливаючи на рішення щодо призначення кадрів та розподілу бюджетних ресурсів. Він мав міцні зв’язки з високими посадовцями Київської міської державної адміністрації, керівництвом земельної комісії та іншими ключовими фігурами.

Протягом 2023-2024 років злочинці незаконно привласнили 0,0994 гектара землі, оцінюючи її в 11,6 млн грн. Завдяки зусиллям Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро вдалося попередити розкрадання шести земельних ділянок на загальну суму 83,7 млн грн.

Також було зафіксовано спробу рейдерського захоплення підприємства та підкуп у розмірі 100 тисяч доларів, адресований депутатці Київської ради.

Зазначається, що розслідування триває. До операції було залучено понад 100 детективів НАБУ і прокурорів САП.

Денис Комарницький очолював фракцію "Блоку Леоніда Черновецького" в Київській міській раді з 2008 до 2010 року.

Після парламентських виборів 2019 року він здобув репутацію "куратора Києва". Його ім'я неодноразово з'являлося в контексті скандалів, пов'язаних із непрозорими будівельними проектами та управлінням міськими ресурсами.

Підприємства, асоційовані з Комарницьким, систематично отримували значні контракти від київських комунальних організацій на виконання будівельних і реконструкційних робіт.

Зокрема, він мав вигоду від компанії, яка була генеральним підрядником будівництва Подільського мостового переходу в Києві. Вартість цього проекту, згідно з рішенням Київської ради, зросла з 11,2 мільярда гривень до 19,9 мільярда гривень.

Згідно з заявами народного депутата Гео Лероса, Офіс президента регулярно отримує "валютні надходження" з бюджету столиці через посередництво депутатів від фракції "Слуга народу" Миколи Тищенка та Дениса Комарницького.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.