Заробітна плата вчителя повинна перевищувати середній показник в Україні на 30%: аналітик закликав ''диванних критиків'' відвідати школу.
В Україні необхідно значно підвищити заробітки вчителів, адже це безпосередньо впливає на рівень освіти в країні. Середня винагорода педагогів повинна перевищувати середню зарплату по державі щонайменше на 30%.
Про це написав у Facebook комунікаційний директор аналітичного центру CASE Україна Микола Малуха. Станом на зараз, за його словами, навпаки - зарплата учителя на 30% нижча середньої.
Згідно з останніми даними Державної служби статистики на вересень 2024 року, середня заробітна плата в Україні становить 20 592 грн, тоді як в освітньому секторі цей показник досягає 13 970 грн.
"Сфера освіти входить до трійки найбільш низькооплачуваних галузей. Заробітки педагогів приблизно на 31% нижчі за середній рівень по країні. Саме з цього виникають основні труднощі в освітньому секторі", - висловив думку аналітик.
Експерт поділився інформацією, яку активно поширюють у Facebook, щодо рівня заробітних плат вчителів у різних країнах світу та їх порівняння з українськими показниками. Згідно з оцінками, Україна зайняла 49-те місце серед 50 держав, випередивши лише Індію, а також поступившись Нігерії, Молдові та Узбекистану.
Однак він підкреслив, що взяти суми без урахування вартості життя є неправомірним і може бути сприйнято як маніпуляція. Більш доречним є аналіз співвідношення доходів працівників освіти до середньої заробітної плати в країні.
На думку Малухи, жодні позитивні зміни в освітній сфері неможливі без підвищення заробітної плати.
Тим, хто вважає, що українські педагоги отримують достатню зарплату, він запропонував спробувати себе в ролі вчителя і зайнятися навчанням дітей.
"Декому, замість "стібатися" з освітян, які поширюють ці графіки порівнянь, мовляв, у них не вистачає критичного мислення і тому їм ще переплачують, я б порекомендував піти в школу і показати власним прикладом, як треба працювати і демонструвати своє критичне мислення", - сказано у повідомленні.
Як повідомляв OBOZ.UA, киянин Руслан Циганков, який працює вчителем, зазначив, що низькі заробітні плати стали причиною небажання молодих педагогів приходити до шкіл. Відсутність фінансової мотивації спостерігається вже давно, ще до початку війни в Україні.