Одна пенсіонерка опинилася без даху над головою і тепер намагається скасувати угоду про довічне утримання.
Вона залишилася без житла, повіривши невідомій жіночці, яка обіцяла догляд та фінансове забезпечення. У Харкові пенсіонерка намагається розірвати договір довічної опіки зі столичною фірмою. Після того, як старенька травмувалася й опинилася прикутою до ліжка, опікуни просто зникли. Чим усе закінчилося - Світлана Шекера з'ясовувала.
Інна Миколаївна насилу згадує, як п'ять років тому її екс-чоловік привів додому незнайомців. Доброчесна жінка пообіцяла фінансову підтримку та догляд в обмін на житло.
Інна Ізмайлова, особа, яка зазнала шкоди:
Приходили, просили. Вмовляли підписати документи на квартиру. Договори підписувати на квартиру, яку я повинна віддати. Обіцяли гори золоті. І нічого не зробили.
Зрештою вона договір підписала. В обмін на квартиру компанія виплатила 45 тисяч гривень, щомісяця відправляли по 900 грн і обіцяли сплачувати комунальні. Рік тому жінка травмувалася. Тепер прикута до ліжка. Родичі перевезли її в пансіон й пішли в суд, аби розірвати укладений договір.
Світлана Сергєєва, родичка жертви:
Комунальні платежі на сьогодні, я моніторю постоянно цей вопрос. Більше 9 000 комунальних у неї, не платять. Заборгованість. І по теплу, і по воді. Вони вообще нею не цікавились.
Рідні стверджують, що жінка підписала сам договір, ще не відновившись після серйозної недуги.
Світлана Сергєєва, родичка жертви:
У 2020 році вона пережила серйозний інсульт. Це була надзвичайно важка ситуація. Лише через кілька місяців після цього жахливого випадку вони уклали угоду з нею. Це справжній абсурд.
Інна Ізмайлова, особа, яка зазнала шкоди:
Я опинилася в стані замішання, відчувала шок. Мене охопила така безнадійність, що ставало погано. Після інсульту я зовсім не могла адекватно сприймати те, що відбувається навколо.
У суді проводять опитування жінки в онлайн-форматі. Вона прибула до Інни Миколаївни з Києва, щоб поділитися інформацією про умови укладення угоди.
Ми спочатку познайомилися, поспілкувалися, а було домовлено, що наступного разу я до неї під'їду і ми будемо обговорювати конкретно конкретні умови, які ми зможемо забезпечити.
Та після того, як опікуни отримали квартиру, представниця фірми й згадати не може, коли востаннє спілкувалася з підопічною навіть телефоном.
- Ну, хоча б скажіть, який це був рік — під час війни чи ще до неї? - Ні, скоріш за все, це сталося до війни. Можливо, в 2021 році востаннє.
А про те, що літня жінка травмувалася і їй потрібен догляд, нові опікуни, кажуть, не знали.
Чи зверталася Інна Миколаївна до вас або до Центру допомоги з проханням про збільшення розміру утримання, або ж повідомляла про якісь значні зміни у її житті, які потребують фінансової підтримки для лікування? - Щодо цього, мені, на жаль, нічого не відомо.
- Ви говорили, що вам потрібен догляд? - Говорила. - А вони? - Ми будем думать. - Допомогу не пропонували? - Ні.
Представники фірми стоять на тому, що умови договору вони виконують.
Євгеній Кушнарьов, адвокат:
Щомісяця ми сплачуємо за комунальні послуги, хоча сестра Ізмайлової не повідомила, що перевезла свою родичку в інше місце. Вона не надала нову адресу і не поділилася номером телефону, щоб можна було зв'язатися. Ми вже направляли соціального працівника та доглядальницю до цього пансіонату.
Сестра потерпілої вже рік ходить до суду в надії розірвати договір і повернути квартиру. І схожих історій багато.
Ганна Вайленко, юристка:
Справа стосовно Pension.ua, вона не одна по Україні і досить багато людей похилого віку постраждали від цієї організації. Насправді ми були в судовому засіданні й озвучували книги, які направляють пенсіонерам. Там такі застосовуються психологічні моменти, що родичі погані, діти погані, держава погана, ніхто нікого не забезпечує, тільки одна організація в Україні, то в Pension.ua.
Оскаржити договір довічного утримання, кажуть правники, дуже важко. Складають його грамотно, тому залишитися без житла можна лише одним необачним підписом.