Яка погода чекатиме нас у листопаді: прогноз, що вас вразить!

На таке передбачення ми не були готові.

Жовтень вразив українців своєю погодою, але вже на порозі листопад, і синоптики поділилися прогнозами щодо майбутнього. Тож, в яких областях ще збережеться тепло, а де нам не пощастить - дізнайтеся в ексклюзивному прогнозі погоди на листопад 2024 року від Вікторії Гнатюк на TSN.ua.

Ну й якщо у жовтні в один день хоч бери й зимову куртку вдягай, а іншого можна було покрасуватися у легкому осінньому одязі, то в листопаді такого не буде, наступає стабільність. Ну тобто, стабільно буде холодно. Синоптики Укргідрометцентру повідомили, що в листопаді середня місячна температура повітря в Україні прогнозується в межах 1-8 градусів тепла, що у більшості областей близько до норми, проте на сході та південному сході країни температура буде дещо вище за норму. Тож у листопаді буде на 5-7 градусів холодніше, ніж в жовтні, в якому середня температура становить 8-13 градусів. За прогнозом синоптиків, місячна кількість опадів очікується від 34 до 77 мм в Карпатах місцями буде й 100 мм/, що теж у межах норми.

Листопад – це період, що відзначає наближення зими, який стартує після того, як середня добова температура опускається нижче 5 градусів за Цельсієм, зазвичай в перших числах місяця.

Наприклад, вже 1 листопада вночі на сході країни, зокрема у Приазов'ї та Криму, очікуються невеликі дощі, тоді як в північно-західних областях вдень також можливі короткочасні опади. В інших частинах України погода залишиться сухою. Проте на вихідних жителі більшості регіонів можуть спостерігати як дощі, так і перший сніг.

У суботу, 2 листопада, територію країни охопить активний циклон, що призведе до нестабільних і вітряних погодних умов. Очікуються невеликі, місцями помірні дощі, а вдень на півночі та в окремих західних регіонах може випасти невеликий мокрий сніг і снігова крупа. Вітер північно-західного напрямку, зі швидкістю 9-14 м/с, місцями пориви досягатимуть 17-22 м/с. Температура повітря протягом доби варіюватиметься від +6 до +11 °С, а в західних і північних областях знизиться до +2...+7 °С. У неділю, 3 листопада, вночі опадів не передбачається, але вдень в північних та західних областях очікується дощ із мокрим снігом, тоді як в інших регіонах обійдеться без істотних опадів. Вітер зміниться на західний, зі швидкістю 7-12 м/с, з нічними поривами до 15-17 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься від -3 до +2 °С, а вдень становитиме +2...+7 °С.

Якщо попередні вихідні порадували нас сонячною і теплою погодою, то вже наступні, на жаль, принесуть холод, зазначає синоптикиня Наталка Діденко.

Наступні вихідні обіцяють стати кардинально іншими порівняно з теперішніми. 2-3 листопада прогнозується похолодання: вночі можливі незначні заморозки, а в суботу вдень температура не підніметься вище +4+10 градусів. У неділю, 3 листопада, удень температура коливатиметься в межах +1+6 градусів. Тому варто максимально використати найближчі дні, адже вони ще будуть приємно теплими.

Загалом, результати багаторічних спостережень показують, що середня температура повітря в листопаді коливається між 0 і 4 градусами Цельсія. В регіонах Закарпаття та на півдні України температура може сягати 5-9 градусів тепла. Абсолютні мінімуми температури зафіксовані в діапазоні від -15 до -24 градусів, особливо в північних областях, Дніпропетровській та Запорізькій. У Карпатах температура опускалася до -25 - -31 градусів, у той час як на півдні Криму та в Одеській області спостерігалися морози в межах 8-13 градусів. Максимальні температури коливалися від 6 до 24 градусів тепла, зокрема в Криму, Чернівцях, а також у центральних та південних областях. У Закарпатті термометри іноді показували навіть 25-29 градусів. Середня місячна кількість опадів варіювала від 35 до 63 мм, а в гірських районах цифри сягали 70-108 мм, на високогір'ї Карпат — до 135 мм, в той час як на Прикарпатті та південному сході країни опадів було від 29 до 34 мм.

Нагадаємо, що середня температура повітря літа 2024 року у Києві склала 23,0 градусів тепла, що на 2,6 градусів вище за кліматичну норму. Літо посіло другу позицію після літа 2010 року, коли було майже 24 градуси серед найтепліших у столиці з 1881 року. За це літо було встановлено 18 температурних рекордів. Та й вересень був доволі теплим в Україні. Зокрема, в Києві було встановлено 11 температурних рекордів. Метеорологічна осінь прийшла в Київ із запізненням на два тижні 30 вересня. Яка причина такої аномальної погоди цього року, в інтерв'ю 24 Каналу пояснила метеорологиня Віра Балабух.

Аномально високі температури повітря у вересні та на початку жовтня були викликані сильним антициклоном, що забезпечував ясну погоду, внаслідок чого атмосфера значно прогрівалася. Крім того, завдяки атмосферній циркуляції, Україні надходили теплі та сухі повітряні маси з субтропічних регіонів.

Експертка додала, також аномаліям сприяло й загальне підвищення температури повітря на нашій планеті, зумовлене посиленням парникового ефекту.

"Зростання сонячної активності в рамках 25-річного циклу, яке у жовтні 2024 року досягло свого піку, також стало причиною підвищення температури повітря. Сумісна дія цих факторів і стала причиною аномально високих температур", - зазначила вона.

Цікаво, що метеоролог зазначила, що дослідження існуючих тенденцій та кліматичних прогнозів свідчать про те, що літо в Україні ставатиме все довшим.

"Цей процес стартуватиме раніше та триватиме довший період. Отже, те спекотне й затяжне літо, яке ми пережили цього року, ймовірно, незабаром стане нашою новою кліматичною реальністю," - зазначила вона.

А нещодавно Віра Балабух розповіла і про те, якою ж буде зима в Україні.

Отож, цієї зими середня температура повітря взимку триматиметься на рівні 1-2 градуси вище норми, буде коливатися в межах від +5 до -5 градусів. Загалом, як наголошує Балабух, підвищення зимових температур є тенденцією останніх десятиліть. Вже стає нормальним, що температурні показники січня наближаються до типових температурних показників листопада.

Водночас, зауважила вона, метеорологи в усьому світі говорять про ризик для цієї зими через маловивчене явище - різке стратосферне потепління. Так, від цього та ряду інших факторів залежатиме те, чи прориватиметься до України арктичне повітря.

Речниця Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха поділилася думкою про те, що зима в Україні, ймовірно, не буде надто холодною. Вона зауважила, що наразі ще зарано робити точні прогнози. Проте, враховуючи останні роки, можна зробити певні висновки. Птуха також нагадала, що в нинішній осінній період, незважаючи на початковий холод у західних регіонах на початку жовтня, спостерігається тенденція до підвищення температури вище кліматичних норм.

Птуха зауважила, що синоптики не виключають також можливостей затоку в Україну холоду та арктичного повітря.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.