Які атаки планує Росія на Україну: агресор зібрав більше тисячі ракет.

Росія підготувала достатню кількість ракет для здійснення принаймні семи масштабних атак.

Росія вчергове завдала масованого ракетно-дронового удару по Україні в ніч на 28 листопада. Повітряні сили Збройних сил повідомили, що російська армія випустила 91 ракету різних типів та 97 "Шахедів".

Ворог знову активізував атаки на енергетичні інфраструктури, встановивши цього тижня новий рекорд за кількістю одночасно використаних "Шахедів" під час наступу. Загалом, з початку тижня на українські міста було скинуто 519 дронів.

Скільки ракет має в запасі Росія та як часто вона може здійснювати масовані атаки? Як можна протистояти такій великій кількості безпілотників, і чи зможуть сніг та холоди вплинути на їхню діяльність? Всі ці питання розглянуті в матеріалі на ТСН.ua.

Сьогодні у російських збройних силах зібрано більше тисячі ракет різного призначення. Таку інформацію в інтерв'ю для сайту ТСН.ua надав льотчик-інструктор, полковник Збройних сил України у запасі та військовий аналітик Роман Світан.

"Кожна категорія ракет, таких як "Іскандери", Х-101, Х-555 та "Калібри", налічує більше ста одиниць. В принципі, вони мають достатньо ракет для проведення десятків атак, причому в кожній з них може бути задіяно близько сотні ракет. Звісно, частина з них є недоторканим запасом, який, ймовірно, не буде використано. Проте на сім або вісім атак їм точно вистачить ракет," – зазначає Світан.

За словами експерта, несприятлива погода взимку, а саме морози і як наслідок обледеніння, впливає на будь-який літальний апарат -- зокрема "Шахеди".

"На сьогоднішній день фронти змінюються, і для росіян це стає серйозною проблемою. Проте вони активно використовують значну кількість дронів. Цього тижня вперше було одночасно запущено близько 200 "Шахедів". Значна частина з них, якщо не більше половини, є імітаціями, які втратили свої координати. Однак деякі все ж змогли прорватися і досягти західних кордонів України", -- зазначив Світан.

Дальність, на яку можуть дістатися "Шахеди", визначається місцем їхнього запуску, зазначає військовий аналітик. Проте, завдяки своїй радіусі дії, що становить приблизно 1500 кілометрів, ці дрони здатні охопити всю територію України.

"Проте, у ході останньої атаки було знищено 72 "Шахеди", ще 90 з них втратили свої позиції. Це наслідок впливу радіоелектронної боротьби або ж їхнього відходу на північ. Внаслідок радіоелектронного впливу вони змінюють курс на 180 градусів і прямують на північ, до Білорусі або Росії," — зазначає Світан.

За його словами, російська армія однозначно буде продовжувати використовувати дрони під час атак. Ба більше, їхня кількість може ще збільшуватися.

"Вони здатні задіяти близько ста "Шахедів" у бойових операціях, а приблизно стільки ж можуть використовувати в якості приманок. Російська сторона має можливість застосовувати до 200 безпілотників щодня. Отже, ця загроза залишається актуальною. Ми повинні реагувати на неї інакше," – зазначає Світан.

Військовий експерт вважає, що сьогодні необхідно розвертати мобільні групи і посилювати прикордонні області, щоб перехоплювати "Шахеди", коли вони тільки заходять на територію України.

"Не давати можливості виходити на простори наші воздушні, їх перехоплювати на вході мобільними групами або ЗРК. А, звісно, далі вибудовувати протиповітряну оборону за допомогою авіації -- секторально, за допомогою зенітно-ракетних комплексів -- об'єктово", -- вважає Світан.

Роман Світана зазначає, що однією з причин, чому "Шахеди" не знищуються в прикордонних регіонах, а досягають Києва, є зростання їхньої кількості під час нападів.

"Причому це збільшення фактично в десять разів. Якщо раніше ми мали 10-15 безпілотників, то зараз їх вже 150-200. Загальна кількість безпілотних літальних апаратів зросла в значній мірі. Слід також відповідно розширити чисельність мобільних груп. Один із способів підвищення щільності оборони полягає в тому, щоб об'єднати всі мобільні групи з України і розмістити їх уздовж кордону та лінії фронту. Інших варіантів не існує. Це новий виклик для нашої системи протиповітряної оборони", – зазначає військовий експерт.

Втім, за його словами, є ще одне рішення для боротьби із ворожими дронами.

"Це легкомоторні літаки. Закупати, крім винищувачів, легкомоторні штурмовики типу Embraer Super Tucano. Це дуже дешевий в експлуатації штурмовик. Година польоту коштує доларів 500. Натомість на F-16 -- 5 тисяч доларів мінімум. Він може висіти кілька годин у повітрі, має два кулемети і нічний приціл. Там два пілоти, які керують літаком. Якщо б їх закупили кілька десятків, вони б вирішили питання "Шахедів" кардинально. Це не мобільна група, яка на "дирчиках" ганяє по землі. Інша справа -- в повітрі на швидкості під 500 км в час. Так буде набагато ефективніше. Поки не буде вирішено питання закупки літаків, оптимальний варіант -- розвертати всі мобільні групи вздовж кордону та лінії фронту", -- вважає Світан.

Головна мета "Шахедів" полягає у виснаженні нашої ППО. Дронам належить взяти на себе удари від ракет, яких не так вже й багато. Таким чином, російські сили намагаються змусити нас витрачати ресурси на боротьбу з дронами.

"А чому найбільше летять на Київ? Тому що найбільше ППО стоїть в Києві. Це можна заходити на один зенітно-ракетний комплекс, і нам потрібно ракети зі всієї України зібрати під нього. Вони обрали точку больову, де максимальні кількість ППО стоїть, і вони йдуть туди, щоб їх збивали. Така задача, тому що ракета набагато дорожча ніж "Шахед", а тим більше, ніж обманка", -- каже Світан.

Нагадаємо, що 28 листопада російські військові здійснили масштабну атаку з використанням ракет і безпілотників на території України. Енергетичні об'єкти стали основними цілями. Вибухи чули в різних регіонах країни, активно працювала система протиповітряної оборони, і зафіксовані випадки "прильотів".

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.