Яке свято відзначається 5 листопада? Уся інформація про цей день, зокрема про церковні традиції та заборони.

5 листопада 2024 року -- вівторок. 986-й день війни в Україні.

5 листопада в церковному календарі - день пам'яті святих мучеників Галактіона та Епістими. Святий мученик Галактіон був римським військовим, який жив у IV столітті. Він був звинувачений у віроученні і був змушений відмовитися від християнства. Проте він відмовився і був страчений за свою віру. Святий мученик Епістима був рабом і також жив у IV столітті. Він був змушений відмовитися від християнства, але, як і Галактіон, відмовився і був страчений за свою віру.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

У цей день неодружені дівчата зверталися до долі з молитвами за гідних женихів. Щоб привернути удачу в свій дім, вони кидали монети, виготовлені власноруч.

Завтра відзначають іменини Гаврила, Григорія та Тимофія.

Талісманом людини, народженої 5 листопада є змійовик. Щільна гірська порода. В давнину змійовик носили лише шамани і чаклуни. Однак, його також рекомендують носити всім, у кого є багато ворогів.

У цей день з'явилися на світ:

Календар важливих подій в Україні та світі за 5 листопада:

У столиці, Київ, 5 листопада буде хмарним, проте без дощів. Львів порадує мешканців частковими проясненнями на фоні хмарності, також без опадів. У Харкові очікується похмура погода, але опадів не прогнозується. В Одесі ж насолоджуватимуться ясним небом, дощі не передбачаються.

Температура повітря в Києві вдень складає +5 градусів, а вночі знижується до -1. У Львові вдень температура досягає +7, в той час як вночі спостерігається -2. Харків відзначається температурою +2 вдень і -1 вночі. В Одесі вдень температура також +7, але вночі підвищується до +3.

5 листопада в Україні та в усьому світі відзначають Всесвітній день підвищення обізнаності про проблему цунамі. Ця дата була встановлена для того, щоб акцентувати увагу на ризиках, пов'язаних із цунамі, та важливих заходах безпеки, які варто вжити. Ініціатива виникла у 2005 році після трагічного цунамі в Південно-Східній Азії у 2004 році, яке призвело до величезних втрат серед населення та катастрофічних наслідків. Мета цього дня полягає у поширенні знань про цунамі, їх наслідки, а також у навчанні населення тим заходам, які допоможуть зменшити ризики. Крім того, він сприяє розвитку міжнародної співпраці в галузі попередження цунамі та надання допомоги людям, які постраждали від цих природних катастроф.

5 листопада відзначається Міжнародний день менеджерів-волонтерів. Цей день має на меті підвищити усвідомлення значущості волонтерської праці та вшанувати людей, які безкоштовно присвячують свій час і зусилля для допомоги іншим. Ініціатива була започаткована у 1987 році Міжнародним центром волонтерської діяльності (ICVolunteers), що розташований у Женеві та Берні. Головна мета цього свята полягає в тому, щоб звернути увагу на важливість волонтерства та визнати внесок тих, хто працює безкоштовно заради добрих справ.

5 листопада відзначається Всесвітній день ромської мови, який має на меті підтримати та зберегти ромську мову, культуру та спільноту. Ромська мова, що також відома під назвою циганська, є однією з найпоширеніших мов серед циганських груп у світі. Цей день ставить завдання підвищити обізнаність про ромську мову і культуру, сприяти мовному різноманіттю та зміцненню ідентичності ромських народів. Крім того, він допомагає укріпити міжкультурний діалог та співпрацю між різними спільнотами.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.