Вашингтон Пост: уряд США дав згоду на постачання протипіхотних мін Україні.
Президент Сполучених Штатів Джо Байден ухвалив рішення про надання Україні протипіхотних мін, як повідомляє видання The Washington Post, посилаючись на інформацію від двох анонімних американських офіційних осіб.
За повідомленням, це, а також ймовірний нещодавній дозвіл США Україні використовувати ракети далекого радіусу дії для ударів по Росії є частиною дій, які адміністрація Байдена вживає, щоб допомогти Києву в протидії військам РФ.
Як заявили чиновники, адміністрація Байдена глибоко стурбована наступальними діями Росії на лінії фронту в Україні протягом останніх тижнів і бачить нагальну потребу зупинити їх. Пентагон вважає, що надання мін є одним з найбільш корисних кроків, які адміністрація Байдена може зробити, щоб уповільнити атаку Росії, заявили посадовці.
Використання мін буде обмежено лише територією України, з особливим акцентом на її східні регіони, зазначив один з представників влади.
Відповідно до заяв чиновників, існує тип протипіхотних мін, які класифікуються як "нестійкі". Це означає, що такі міни можуть самознищуватися або ж втрачати заряд батареї, що робить їх неактивними і, таким чином, зменшує ризик для цивільних осіб. Як зазначив один з посадовців, українські представники зобов'язалися не використовувати ці міни в густонаселених зонах. Проте експерти, що займаються контролем озброєнь, попередили, що навіть нестійкі міни залишаються потенційною загрозою для безпеки.
The Washington Post вказує, що Байден не хотів постачати Україні міни через побоювання всередині його адміністрації і з боку широкого кола прихильників боротьби з мінами, які кажуть, що ризик для цивільних жителів - неприйнятно високий, але прогрес військ РФ на полі бою останніми місяцями змусив Білий дім знайти нові способи допомогти Києву.
Офіційних заяв з приводу цього рішення з боку адміністрації Байдена не надходило, і українська сторона поки що не висловлювалася з цього питання.
Після початку масштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, Україна опинилася серед держав з найвищим рівнем мінної небезпеки у світі.