Війна в Україні: ООН зафіксувала рекордний рівень жертв серед цивільного населення за останні три роки.

На початку 2025 року кількість загиблих серед мирних жителів України внаслідок російських атак сягнула рекордних показників за останні три роки.

Про це заявив помічник генсека ООН у справах Європи, Центральної Азії та Північної й Південної Америки Мирослав Єнча під час засідання Радбезу ООН 25 липня, передає Укрінформ.

За інформацією, в першій половині 2025 року зафіксовано 6754 випадків загибелі та поранень серед цивільного населення. Червень виявився найтрагічнішим місяцем за кількістю жертв. У липні Росія здійснила запуск щонайменше 5183 далекобійних снарядів, серед яких 728 дронів були випущені лише 9 липня.

"Останніми тижнями під особливо потужними ударами перебували Київ та історичне портове місто Одеса. Атаки із сотнями дронів та десятками ракет відбуваються щодня", - сказав представник ООН.

Він зазначив, що в Україні немає жодного безпечного куточка, навіть на заході країни — ці території також стали жертвами найпотужніших нападів з початку повномасштабного конфлікту.

Усього від початку повномасштабного вторгнення, за даними ООН, загинуло щонайменше 13 580 цивільних, у тому числі 716 дітей. Також дістали поранення 34 115 осіб, з них 2173 дитини.

"Міжнародне право чітко забороняє напади на цивільних і цивільну інфраструктуру. Ми рішуче засуджуємо всі такі атаки", - сказав Єнча.

Водночас він зазначив, що ООН стурбована повідомленнями про жертви серед цивільних у Росії, але не може незалежно підтвердити ці дані.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.