"Вона продовжує діяти, слава Богу". Зеленський спростував інформацію про зупинку військової підтримки з боку США.

Президент України Володимир Зеленський спростував повідомлення про те, що США припинили військову допомогу Україні.

Цю інформацію він озвучив представникам ЗМІ під час прес-конференції, присвяченій візиту до Києва президента Молдови Маї Санду.

"Я усвідомлюю, що існують певні обмеження, і потрібно уважно розглядати всі деталі... Щодо гуманітарних програм, я знаю, що є безліч організацій по всьому світу, які раніше отримували підтримку від уряду США... Моя основна увага зосереджена на військовій допомозі. Вона продовжує надходити, дякувати Богу", - заявив Зеленський, виступаючи перед журналістами в суботу, 25 січня.

Кореспондент Голосу Америки Остап Яриш раніше отримав підтвердження в Пентагоні, що указ президента Дональда Трампа про 90-денну зупинку міжнародної підтримки не торкається програм військової допомоги Україні.

За інформацією, наданою Міністерством оборони США Українській службі Голосу Америки, військова допомога Україні не підпадає під обмеження нещодавно виданого указу щодо іноземної допомоги, оскільки цей указ стосується виключно програм розвитку, а не підтримки в оборонній сфері.

Щодо нещодавніх заяв в ряді американських медіа про "призупинення американської допомоги Україні", зокрема статті Politico, в якій йдеться про те, що така пауза "можливо охоплює військову підтримку для України", Остап Яриш встановив, що, ймовірно, мова йде про програму FMF (іноземне військове фінансування). Торік Конгрес виділив на неї $1,6 млрд, і ці кошти були вичерпані ще в травні.

Інших двох програм - PDA, програми президентських повноважень, та Ukraine Security Assistance Initiative (USAI), яка передбачає замовлення зброї для України у виробників, як писав раніше Голос Америки, пауза поки не стосується.

"У Пентагоні ще раз підтвердили, що нових вказівок щодо зупинки цих програм не отримували. Це свідчить про те, що контракти на виробництво зброї в рамках програми USAI, затверджені адміністрацією Байдена, залишаються актуальними," - зазначив Яриш.

Він також зазначив, що конкретний указ Трампа не має жодного впливу на попередньо заплановані постачання зброї зі складів США в рамках програми PDA.

Кореспондент Голосу Америки в Пентагоні уточнив, що, хоча розпорядження Держдепартаменту дійсно стосується військової підтримки через механізм FMF, фінансові витрати в рамках цього механізму були здійснені раніше. Як зазначили джерела у Пентагоні, дві ключові програми PDA і USAI, в рамках яких триває виробництво та постачання озброєння для України, наразі функціонують без змін.

Що стосується анонсу нових пакунків зброї, то це рішення буде прийняте адміністрацією Трампа. У програмі PDA, яка належить адміністрації Джо Байдена, залишилося приблизно $4 мільярди.

Замість цього, призупинення фінансування з боку Держдепартаменту має наслідки для інших програм, що не пов'язані з військовими діями, зокрема для ініціатив агенції USAID. Йдеться про підтримку енергетичного сектору України, відновлення інфраструктури, медичну допомогу, освітні проекти та багато інших напрямків.

Відбулися зміни в програмах, спрямованих на підтримку біженців з України, зокрема у ініціативі United for Ukraine (U4U), заснованій Джо Байденом. Міністерство національної безпеки США вирішило призупинити цю програму, що означає, що наразі не буде розглядатися жодних заявок на притулок у США через U4U. Про це повідомила газета The New York Times, посилаючись на директиву, яка була надіслана високопосадовцем Служби громадянства та імміграції США в четвер та отримана редакцією видання.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.