Владімір Свєт, міністр транспорту Естонської Республіки.

У одеських портах ми виявили ідеї, які варто впровадити в Естонії.

Коли український журналіст порушує тему Естонії, йому доводиться тимчасово забути про внутрішній "зрадометр". Це держава, яка завжди підтримує нас і глибоко розуміє суть нашої боротьби з Росією, спираючись на власний досвід. Спілкування з міністром інфраструктури Естонії Владіміром Свєтом проходило в такому ж дусі: він провів численні паралелі між нашими націями та підкреслив важливість обміну досвідом у всіх можливих сферах.

На минулому тижні, під час візиту 32-річного естонського чиновника до Києва та Одеси, де він уклав меморандум в рамках ініціативи з відновлення української морської інфраструктури, Укрінформ обговорив спільні виклики в сфері мореплавства, цифрові трансформації та перспективи співпраці в межах Євросоюзу.

МИ СТЕЖИМО ЗА СИТУАЦІЄЮ НА ФРОНТІ, ОДНАК УКРАЇНА МАЄ НЕ ЗАБУВАТИ ПРО ВИМОГИ ВМС.

- Перед тим як прибути до Києва, ви були в Одесі. Які ваші враження від стану Одеського порту, який Росія атакує?

Кожен, кого я зустрічав у портах Одеси та Чорноморська, справді заслуговує на звання героя. Вони невтомно працюють, незважаючи на постійні загрози, щоб підтримувати українську економіку та збільшувати обсяги вантажів, що проходять через ці стратегічні точки. Я переконаний, що західним партнерам варто виїхати з Києва і побачити цю ситуацію на власні очі.

План відновлення морської інфраструктури, з якою ми прибули до Одеси, включає заходи для захисту українських об'єктів під час війни. Це стане в нагоді не лише після перемоги України, коли розпочнеться масштабне відновлення і міжнародні компанії зможуть використовувати цю інфраструктуру, але й сьогодні. Я сподіваюся, що ми швидко перейдемо до практичних дій.

Згаданий вами проект включає в себе просування екологічних та безпекових технологій, зокрема за рахунок інноваційних підходів з боку Естонії. Чи могли б ви поділитися більш детальною інформацією про ці рішення? Міністр Кулеба також акцентував увагу на військовій складовій. Чи можете ви надати більше інформації про це?

- Перша частина плану, яку ми вважаємо найнагальнішою, відповідає на найбільші потреби українського флоту і морської галузі. До неї входить пакет на близько 600 мільйонів євро. Його розподілили на те, що необхідно Військово-морським силам, і на потреби подвійного використання. Частка для ВМС становить приблизно 25%. Це найнагальніші запити для операцій у морі.

Ми привикли спостерігати за фронтами цієї війни, проте для будь-якої країни з морськими кордонами, в тому числі й для України, важливо не втрачати з уваги потреби військово-морського флоту.

Щодо цивільної складової, то цей план зосереджений на підтримці української торгівлі. У першу чергу мова йде про ініціативу "Зерно з України". Ми хочемо також допомогти підвищити потенціал ваших портів, адже ви отримуєте великі обсяги товарів, вантажів та енергоносіїв.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.