Київська влада має намір дати зелене світло для будівництва паркінгу та містка в районі Пейзажної алеї, проте Міністерство культури виступає категорично проти цього проекту.

Влада Києва планує затвердити детальний план території по провулку Киянівському у Шевченківському районі, який передбачає будівництво паркінгу на 320 місць і невеличкого містка в історичному центрі столиці - поруч з Пейзажною алеєю та в межах Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ". Рішення можуть винести на голосування вже наступного тижня, але Міністерство культури витупає категорично проти.

Джерело: депутатка Київської міської ради Женя Кулеба, проект рішення міськради, Володимир Бондаренко, секретар Київради та заступник голови КМДА, у коментарі для видання "Українська правда", Міністерство культури та стратегічних комунікацій, КМДА.

Пряма мова Кулеби у Facebook: "Віталій Кличко вирішив вальнути підземний паркінг на Старокиївський горі під Пейзажною алеєю. Так - там прямо біля каменя з написом: "Откуда єсть пошла Руська земля". Це ж яку амбіцію потрібно мати!.. А ще там заплановано МІСТ! бо куди ж наш мер без мостів!?... Цинізм ще в тому, що будівництво паркінгу прикривають типу створенням зеленої зони... Це огидно, коли афери прикривають парками".

Деталі: Згідно з проєктом рішення, детальний план території (ДПТ) розробили на замовлення Департаменту містобудування та архітектури КМДА. ДПТ охоплює територію у 2,37 га - ця ділянка розташована у північній частині кварталу, обмеженого Вознесенським узвозом, Киянівським провулком, вулицею Дегтярною, горою Дитинкою, Пейзажною алеєю, вулицею Великою Житомирською та Львівською площею.

Відповідно до документів, на цій ділянці в даний час розміщені металеві гаражі, порожній садибний будинок за адресою провулок Киянівський, 12, а також насадження зелені.

Департамент містобудування та архітектури має намір "реконструювати" згаданий "малоповерховий будинок садибного типу" у "громадську (офісну) будівлю загальною площею 2000 кв.м", а на місці гаражних боксів на провулку Киянівському, 13-21 звести паркінг на 320 місць, який би також міг виконувати функцію "укриття на 1650 місць".

Також передбачається реалізація заходів щодо покращення території: буде організовано транспортні та пішохідні зв'язки (тобто дороги та пішохідні маршрути), створено безперешкодне середовище, встановлено освітлення, малі архітектурні елементи та проведено озеленення.

На провулку Киянівському мають намір облаштувати проїзну частину шириною 5-6 метрів (на частині ділянки - шириною 9-10 м).

У документі дрібним шрифтом зазначено, що територія, охоплена цим детальним планом, повністю належить до ДІАЗ "Стародавній Київ".

Яка саме буде виглядати нова забудова на цій ділянці, поки що залишається нез'ясованим, оскільки наразі мова йде лише про концепцію. Водночас, у детальному плані території (ДПТ) зазначено максимальну висоту, якою можуть сягати нові будівлі. Згідно з цим документом, на місці нинішньої триповерхової будівлі, що підлягає реконструкції, дозволено зведення споруди висотою до 25 метрів (орієнтовно 8 поверхів), а на території, де планується облаштування паркінгу, висота не повинна перевищувати 9 метрів (близько 3 поверхів).

Також у документі згадуються ліфт і пішохідний міст від Киянівського провулку нагору до Пейзажної алеї.

До проєкту рішення, який був опублікований на порталі Київської ради, Департамент містобудування надав звіт про громадське обговорення. Згідно з інформацією на сайті КМДА, обговорення проходило з 4 жовтня по 4 листопада. Також було отримано погодження цього детального плану території від усіх відповідних департаментів та установ.

Слід підкреслити, що на веб-сайті КМДА дійсно є можливість знайти інформацію про старт обговорень та їх результати. Проте ці відомості доступні лише тим, хто знає, що конкретно потрібно шукати і де саме. Адже на головній сторінці КМДА або в популярних соціальних мережах, де представлено виконавчий орган міської влади, такої інформації немає.

У документі, що стосується громадського обговорення, зазначається, що три особи висловили свої заперечення проти даного проєкту, пропонуючи замість забудови створити парк на цій історичній ділянці. Однак усі їхні зауваження були відхилені Департаментом містобудування з одного й того ж аргументу: людям необхідні укриття, адже на даний момент територія використовується для хаотичної парковки. Крім того, мешканці сусідніх будинків підтримують ідею будівництва паркінгу та реконструкції існуючої будівлі.

Також було підкреслено, що "територія розташована в кінцевій частині Киянівського провулку, під крутосхилом і оточена ділянками зі складним рельєфом, тому вважати її рекреаційною парковою зоною не є доцільним". У той же час департамент зазначив, що проект передбачає створення зони для відпочинку на даху паркінга.

Згідно з наданими даними, питання щодо подальшої долі цієї території обговорювали 26 учасників, які прийшли на слухання. Зазначається, що ці особи представляють кілька об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення, що розташовані на вулицях Воздвиженській та Дегтярній. Всі вони висловили підтримку ідеї будівництва в цій історичній зоні.

Депутатка Київради Женя Кулеба каже, що ці громадські слухання сфальсифіковані.

"Як мені повідомили, туди були зібрані перевдягнені двірники, і жодного обговорення не відбулося; просто зазначили, що громада висловила підтримку цьому проєкту рішення," - заявила депутатка в інтерв'ю "Українській правді".

Вона абсолютно здивована, що ця ділянка знаходиться у приватній або комунальній власності, адже відповідно до закону "Про охорону культурної спадщини" така територія повинна бути в державній власності. Усі рішення щодо цієї землі мають узгоджуватися з Міністерством культури.

У Мінкультури на плани КМДА відреагували негативно. Там зазначили, що "паркінг на 320 машиномісць" задумали створити в межах кількох археологічних пам'яток: "Культурний шар міста Ярослава", "Копирів кінець", "Поселення та могильник на горі Дитинка" та "Історичний ландшафт київських гір", а також упритул до буферної зони об'єкта всесвітньої спадщини - Собору Святої Софії.

Згідно з інформацією, представленою на офіційному веб-сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій: "Охорона культурної спадщини є важливим аспектом національної безпеки. Руйнація археологічного об'єкта, що має національне значення, для спорудження підземного паркінгу на Старокиївській горі є абсолютно неприйнятною".

У той же час у КМДА підкреслили, що цей проєкт рішення має намір обговорити на одному з наступних засідань Київської міської ради.

В даний момент ділянка, на якій планується спорудження укриття та паркувального майданчика, не є частиною паркової зони. Під час радянської епохи ця територія була забудована гаражами, що мають підпірні стіни. Більшість з цих конструкцій були зведені незаконно, без належної проектної документації та археологічних досліджень, - підкреслили в КМДА.

Там зазначили, що режим функціонування цієї території, встановлений на основі науково-проєктної документації для зон охорони пам'яток, не забороняє нове будівництво, а лише вводить певні обмеження, зокрема щодо висоти будівель.

"Незаконне зведення гаражних боксів на цій ділянці не лише порушує встановлені нормативи, але й створює ризики для інженерних мереж і будівель, а також загрожує історичній та містобудівній цінності цієї місцевості. Додатково, планується будівництво прихистку та паркінгу в рамках популярного туристичного маршруту, який щодня приваблює тисячі відвідувачів. В умовах воєнного стану розміщення укриттів у зонах з великою кількістю людей стає одним з головних пріоритетів," - зазначили в КМДА.

Міська адміністрація гарантує, що "строго виконуватиме вимоги законодавства щодо охорони пам'яток під час реалізації проєкту детального планування територій". Зокрема, перед початком робіт будуть проведені археологічні розвідки, а також проєктну документацію буде направлено на затвердження до відповідних органів, що займаються охороною культурної спадщини.

На веб-ресурсі Київської міської ради зазначено, що проект рішення отримав схвалення від постійної комісії, яка займається архітектурою, містобудуванням та земельними питаннями.

За словами секретаря Київради Володимира Бондаренка, винести проєкт рішення на голосування можуть уже на найближчому засіданні, яке заплановане на 21 листопада.

Пряма мова Бондаренка: "Усі знають, що там на тій території є понад 20 гаражів, які перебувають у приватній власності. Зараз ми не говоримо правильно чи ні, але на них були оформлені документи. Зараз ми у судах скасовуємо право реєстрацію, бо позиція міста, що там гаражі не були оформленні належним чином. Це будуть рішення про примусовий викуп за нормативною оцінкою".

Він наголосив, що затвердження ДПТ не означає, що "за пів року там буде паркінг", бо до початку будь-яких робіт ще має бути кілька рішень і погоджень.

"На стадії землевідведення необхідно буде отримати дозвіл Міністерства культури, якщо, звісно, справа дійде до цього етапу. В даний момент ми лише формуємо перспективний план використання території. Міністерство культури вже висловило свою позицію та зазначило, що погодження з ними буде обов'язковим. На етапі землевідведення, навіть за наявності позитивного рішення від Міністерства, перед початком будівництва цього проєкту повинні бути проведені археологічні розкопки, якщо на цій ділянці виявлено археологічні пам'ятки", - зазначив секретар Київради.

Він також зазначив, що в проекті бюджету на наступний рік "на даний момент нічого не заплановано" для цих цілей.

"Чому наразі це не реалізовано? Тому що у нас немає оформленої земельної ділянки, відсутній землекористувач і немає замовника для будівництва. Якщо замовником, умовно кажучи, стане комунальне підприємство, то, безумовно, фінансування буде з міського бюджету. А якщо це буде інша сторона, то кошти не будуть виділені з міського бюджету," - зазначив заступник голови КМДА.

На запитання, чи це рішення не викликає особисто у нього якогось супротиву і чи виноситиме він його на голосування, Бондаренко сказав: "Наразі, на цьому етапі, не викликає, тому виноситиму на розгляд депутатів".

Він також запевнив, що ініціює заходи з метою покращення інформування киян про проведення громадських слухань на подібні теми, аби залучити якомога більше людей до обговорення.

"Я планую започаткувати ініціативу щодо більш активного інформування мешканців про проведення таких обговорень. Інформація повинна бути доступною, наприклад, публікуватись як новини на сайті КМДА або у вигляді пуш-повідомлень в додатку "Київ Цифровий". Це тільки початок. Я вже поставив завдання, і ми будемо працювати над цим", - зазначив Бондаренко.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.